.

.

Nitoflon селотејп 973ul-T0 s.13mm*W50mm*L10m Јапонија Nitto Denko Електрични Лента

Nitoflon селотејп 973ul-T0 s.13mm*W50mm*L10m Јапонија Nitto Denko Електрични Лента

DEN 9600.00
Од стока

Nitoflon селотејп 973ul-T0 s.13mm*W50mm*L10m Јапонија Nitto Denko Електрични Лента
Внимание !!
973 UL-S е направен во Кинески Nitto Denko ( Шангај Songjiang) фабриката .
Не се направени во Јапонската фабрика. Одличен Квалитет! 2018 Топла Продажба
903 UL и 923 S се направени во Nitto Denko Јапонската фабрика .
100% Оригинални Вистински Јапонија Увезени ! Гаранција За Квалитет ! 2018 Топла Продажба !
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec.
T0.13mm*W50mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна Текстил
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered. Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила.
Карактеристики :
1. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства.
2. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност.
3. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness.
Appl ications :
1.Отпорни на топлина изолација
2.Топлина-отпорни на масла за топлинско изолирање на
3.Цевка и хопер linings
4.Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман
Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн.
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба.
Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирана употреба температура Линк
Дебелина ( мм )
Ширина
( mm )
Должина
( m ) Број 973 UL-S 0.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 15 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 25 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 50 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
3.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !
Спецификација
Боја
Беж
Spec.
T0.13mm*W50mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна Текстил
Лепило
Силикони

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
Лента Тип:
Електрични Лента
Спецификација :
T0.13mm*W50mm*L10m
Лепило:
Силиконски Лепило
Производ база материјал:
стаклени влакна текстил
Употреба:
Се користи за топлинска shield отпорни на топлина електрична изолација
Карактеристики:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
фармацевтска индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија и индустрија
Име:
NITTO DENKO
Спецификација:
T0.13mm*W50mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина:
-50~300 centigrade
Континуирана употреба температура:
-60~260 centigrade
R

Додатоци на производи