.

.

Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот

Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен

DEN 1732.00
DEN 1823.52
-5 %
Од стока

9 cm
Пакет : Хартија+Пластична Кутија
Пакет Големина : 11.5*31*39cm
GW : 11kgr
NW : 9kg
Инструкции :
1. Гаранција :
•една година Испорака :
Ние ги испратите на производи од морски или воздушен accroding на побарувачката на клиентите
.Следно, се претвори оваа точка НА, прилагодете ја јачината на звукот додека слушате јасен звук Забелешка :
- Прилагодете ја јачината на минимум пред носење.На батеријата : Нежно ја отворите батеријата маска, стави батеријата во одделот на батеријата во вистинската насока, потоа затворете го одделот за батеријата .Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот
Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот
1.7 V
,> Current : ≤ 4m A Stanard батерија : литиум батерии
Напон : D.Потоа earplug конектор (тешко) за слушалки, earbuds (силика гел) за да се поврзете на слушалки во конекторот пиедестал
2.
- Користете го за долги периоди на време, ве молиме да го отстраните батеријата батеријата за да се спречи гниење на ерозија на апаратче за слушање компоненти. Полнење на датотека;
"- Контрола на јачина на звук.
Изгледа како bluetooth,не е вистински bluetooth,само апаратче за слушање.
- Зголемување на обемот постепено да се избегне ненадејна зголемување на звук.
Независна прекинувач, едноставна операција.Руската клиент : ве Молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи, во спротивно, најверојатно нема да добиете пакет.Потоа се стави оваа точка на вас уво, чувајте го цврсто
5.Жица plug поврзан на слушалки.
-Ако слушнете завива,проверете на уво (силика гел) се соодветни и дали големината на приклучокот е тесна, соодветен избор на earplugs и вклучен, бидете сигурни дека нема воздух истекување.
"НЕ" - на прекинувач да се "отвори" датотека;
"OFF" - батеријата исклучете "off" датотека.
Апаратче за слушање е уред кој лицата со оштетување на слухот се носат во нивните
Удобен за носење,носат удобно,јасно и природен звук
Вграден-во ni-мз батерија,е да го вклучите и контрола на јачина на звук Технички Параметри : Max Од : (±5d B130 Max Стекнат : (±5d B)35 Фреквентен Опсег : 300-4000hz Max Работно време : 12ч Еквивалент на Бучава Текст : ≤ 32d BSPL Хармонично Нарушување : ≤8 % Напон : D : D/C3.
- Изберете earplug на малку поголеми големина за да се избегне whistler. Пакет Содржина :
1 x апаратче за Слушање
3 x Earplug(Различна Големина) 1 x упатството (англиски) Забелешка :
Бразил, Велика Британија,Италија,Германија,Алжир,Ангола,Бенин,Burkina Faso,Централна Африканска Претставник,
Чад,Брегот На Слоновата Коска,Габон,Гамбија,Грузија,Гана,Гвинеја Претставник,Либерија,Либија,Мали,Mauritania,Мароко,Нигерија, Претставник,Senegal,Того,Тунис
Ако сте доаѓаат од над земјата,слушен апарат ќе примите нема да дојде со батерија,бидејќи Singapo Пост не прифати да брод со батеријата во вашата земја,се надевам дека ќе може да се разбере,ви благодарам.
- Ве молиме редовно чистење на уво приклучокот или приклучоци уво калапи со цел да се обезбеди нормална употреба на помагала за слух.
Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот
Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот Батерија BTE апаратче за Слушање S-101 Bluetooth Слушалки Засилувач Евтини Глуви-помош за Двете Уво Бесплатен Превозот Карактеристики :
Овој производ е софистициран bluetooth стил батерија апаратче за слушање, јасен звук, компактно тело, звукот е јасен и лесен за употреба.3 cm
Картон кол : 120 PCS
Картон Големина : 52.7 V
Актуелни : ≤4m A
Производ Тежина : 10g
Производ Големина : 2.Пред да ја користите оваа содржина ,мора да се сврти НА-ИСКЛУЧУВАЊЕ на Off (исклучено), и да се сврти на јачината на звукот на минимум
4.

Тип На Објект:
Уво Заштита
Број На Модел На:
S-101
Материјал:
ABS
Големина:
Bluetooth BTE style
Тип:
BTE bluetooth стил апаратче за слушање
Батеријата:
Батерија стил
Погоден за:
средна до тешка губење на слухот
имот:
Уво рехабилитација терапија материјали
Материјал:
ABS
боја:
Црна
уво приклучоци:
Три големината (мали средината големи )
Гаранција:
1 година
јачина:
прилагодлив
R

Додатоци на производи