.

.

Прецизност Механички Работ Пронаоѓач месо тело 10мм Совет 4mm Алатка За CNC Машина за Мелење Сребро црна

Прецизност Механички Работ Пронаоѓач месо тело 10мм Совет 4mm Алатка За CNC Машина за Мелење Сребро црна

DEN 163.00
DEN 177.60
-8 %
Од стока

Овој производ е со висока прецизност на мерење алатка која може брзо и лесно да се постави механички вретено и работното парче податок
точно центар позиција : точност и reproducibility на надлежните дупчење, мелничката, здодевни и мелење jigs, итн.
Прецизност на позиционирање работа.
Боја : Сребро црна
Материјал : метал
Димензии :
сондата : 4mm(ДИА)
вкупна должина : 90x18mm(LXW)
месо тело : 10мм(ДИА)
Отстранете пронаоѓач е игли, на пролет, може да биде заменет.
Работ пронаоѓач улога е да се одреди позицијата на работното парче на машина, која го одреди работи координатен систем.
се однесува на традиционалните мелење машини и обработка центри
со брзина од 400-600rpm употреба.
механички ротација мерења,не стегање грешки, повторување на мерење прецизност до рок од 0.005 mm.
специјално дизајнирани сонда 4mm, да се обезбеди за мали отворот е тесен ровот и се мери со користење.
на долниот крај на ротација дел е magnetically заштитени.
Пакетот вклучува :
1 x Прецизност Работ Пронаоѓач
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Бренд Име:
XProject
Материјал:
Метал
R

Додатоци на производи