.

.

6200RS Имајќи ABEC-3 (8 ПАРЧИЊА) 10x30x9 mm Длабоко Ритам 6200-2RS Топката Лежишта 6200RZ 180200 RZ РС 6200 2RS EMQ Квалитет

6200RS Имајќи ABEC-3 (8 ПАРЧИЊА) 10x30x9 mm Длабоко Ритам 6200-2RS Топката Лежишта 6200RZ 180200 RZ РС 6200

DEN 526.08
Од стока


ПРЕЦИЗНОСТ ДЛАБОКО РИТАМ ТОПКАТА ИМАЈЌИ
6200-2 RS ABEC-3
Ова е сосема FUSHI.
Оваа Имајќи широко се користат во прецизни инструменти /микро мотор
/далечински управувач модел /РК трки ,итн
Производ Introuduce
Внатрешна (ID) : 10 мм
Надворешниот (OD) : 30 mm
Ширина(Б) : 9 mm
Материјал : 52100 Хром Челик
Имајќи Тип : RS=RZ
На точноста : EMQ Ниво
Челик Топката Броеви : 8 Топки
Челик Топка Големина : 4.763 mm
Chamfer : 0.6 mm
Динамичко Оптоварување (Cr) : 5 100 N
Статички На Оптоварување (Кор) : 2 390 N
Максимална Брзина (Масти) : 25 000 вртежи во минута
Максимална Брзина (Нафта) : 30 000 вртежи во минута
Тежина : 32 g
Производот Се Покаже И Детали Слики


R

Додатоци на производи