.

.

LM3886TF LM3886 Засилувач Amp NE5532 DIY КОМПЛЕТ Компоненти 1Channel 60W

LM3886TF LM3886 Засилувач Amp NE5532 DIY КОМПЛЕТ Компоненти 1Channel 60W

DEN 576.00
Од стока

LM3886 TF LM3886 Засилувач Amp NE5532 DIY КОМПЛЕТ Компоненти 1 Channel 60 W
Спецификација : 1.LM3886 е еден канал, со високи перформанси аудио засилувач моќ IC произведени од страна на Националните Phlx (НС) компанијата , максималната континуирана излезна моќност до 60 W, од lauched време до сега, беше сакан од страна на мнозинството на аудиофили.
2.Со еден канал моќност засилувач дизајн, одборот по канал засилувач делови, засилувач одбор може да се користи во исто време. Сите компоненти на одборот беа внимателно одбрани, сите со 1% метал филм отпорници .
3. Blue board користење на двострано печатени кола, инсталации разумни, многу убаво amp.
Напомена :
Ова е DIY Комплет.Треба да се заварување компонента и инсталирате сами. DIY комплет инсталацијата бара некои основни електронски производство и практична способност, постои ризик од оштетување за време на процесот на инсталирање, откако одбор е вклучен, ние не сме одговорни за компоненти. ви благодариме за вашето разбирање. Функција :
1.Моно Моќност Засилувач Модул
2.Производ Модел : LM3886 TF
3.Оперативен Напон : AC 20 V~28 V
4.Излезна Моќност : 60 W
5.Отпор : 1% бакар нога метал филм
6.Големина : 61mm x 37mm
7.Може да монолитна или да се користат паралелно
Пакет :
1 * LM3886 TF LM3886 Засилувач Amp NE5532 DIY КОМПЛЕТ Компоненти 1 Channel 60 W
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

R

Додатоци на производи