.

.

НОВИ BM32 3700mAh Батеријата за Xiaomi mi4 Xiaomi 4 xiaomi 4 м4 mi4 64GB 16GB

НОВИ BM32 3700mAh Батеријата за Xiaomi mi4 Xiaomi 4 xiaomi 4 м4 mi4 64GB 16GB

DEN 556.80
Од стока


Ви благодарам многу за да купите нашите производи, нашата компанија ветувања гаранција 12 месеци, батерија е било кој квалитет на проблемот, во рок од 12 месеци, ќе биде бесплатно за купувачот да испрати нова батерија.
escription :
1. Li-on Батерија : BM32
2. Напон : 3.8 V
3. Капацитет : 3700m Ah
4. Употреба : за Xiaomi 4 М4 Mi4 Xiao Mi 4
5. Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој.
6.Нашите батеријата е иста големина со оригинална батерија.
7 : Направен во CNINA
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.
> Го стави вон дофат на деца.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C

Квалитетот сертификација:
RoHS,CE
Компатибилен Бренд:
xiaomi
Оригинал или Не:
Компатибилен
Бренд Име:
chensuper
Капацитетот на батеријата(mAh):
3501mAh-5000mAh
R

Додатоци на производи