.

.

25.4 mm Циркони Керамички Топката G40 ZrO2 користи за топката вентил/лого/висок притисок homogenizer/sprayer/пумпа 25.4 mm керамички топка

25.4 mm Циркони Керамички Топката G40 ZrO2 користи за топката вентил/лого/висок притисок homogenizer/sprayer/пумпа

DEN 2964.00
DEN 3120.00
-5 %
Од стока

1" = 25.4 mm Циркони Керамички Топката Zr O2 G40 1.Производи Дијаметар : 25.4 mm керамички топката Материјал : Керамички Zr O2 Боја : Бела Залиха : Достапен Max употреба температура : 750°C Одделение : G40 (1). Хемиски Карактеристики Густина : 6.05 g/cm 3 Poisson е Односот : 0.30 Тврдост(Хв) : 1200 MPa Flexural Сила(@ Р. Т.) : 950 MPa Flexural Сила (700ºC) : 210 MPa Compressive Strength (@ Р. Т.) : 2000 MPa Фрактура Грубост, K Ic : 10 MPa•м 1/2 коефициент на Топлинска Спроводливост (@ Р. Т.) : 2 W/m•k Електрична Resistivity (@ Р. Т.) : >10 15 Ω•mm 2 /m Max.Користете температура : 750 °C Спецификации 1.Висока температура отпорни
2.Отпорен на корозија
3.Подолготраен
4.ISO9001 сертификат 5. Функција : Zr O2 густина е поголема од 6.05 g/cm3
Примена : Zr O2 топката се користи главно за вентил топката, полн керамички лого, премерување топката, песна топката, и прецизност мелење топката. Тоа може да се користи во области кои бараат хемиска корозија, висока температура, електронски изолација, магнетни изолација, не-подмачкување. Како вентил топката, Zr O2 топката сега е успешно се користи во висок притисок homogenizer, дијафрагмата пумпа, премерување пумпа, нафта и пумпа, висок притисок sprayer итн. Answer : ___________________________ Note : 1. Белата боја како стандард 2. Многу акции 3. Не-стандардна големина може да биде доставена 4. Термичка експанзија коефициент на Zr O2 е 10.5*10-6/°C, слична на онаа на челик, од кои, значи Zr O2 има и фитинг со метал. Сепак, тоа исто така, резултатите во поголем големина промена со температура флуктуација. Исто така, Zr O2 фрактури во тркалање-неуспех, поради што е помалку стабилна отколку Si3 N4 во клучните апликација. 2. Превозот Нарачки ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Воздух Mail или DHL, UPS-от, FEDEX ТНТ итн. Купувачите ќе плаќаат за секое увозните даноци, увозните custome на плаќање итн. 3. Плаќање Прифати ЗАЧУВАМ и PAYPAL . 4. Враќање : Ние го прават нашите најдобри за да се обезбеди вашето задоволство со секоја цел, ако не сте задоволни со стоката, можеме да ви понудиме наплата во рок од 7days по добивањето на пакетот во оригинална состојба, не вклучувајќи го и превозот и ракувањето со надомест. Ве молиме ни e-mail пред вратите нас. Купувачот е одговорно за превозот на трошоците направени превозот производи назад. 5. Известување : ги Прифати продажба на мало и мешаната серија.Ве молиме ни e-mail пред место цел. 6.Производи се движат Снабдување со Силиконски Нитрид Керамички Топката Si3 N4 0.4 mm-140mm G5-G100 Снабдување со Циркони Керамички Топката Zr O2 0.4 mm-80mm G10-G200 Снабдување Алумина Керамички Топката Al2 O3 1.2 mm-90mm G10-G200

Број На Модел На:
25.4 mm
Бренд Име:
HUATI
is_customized:
Yes
Материјал:
Циркони Керамички Топка
Објектот:
25.4 mm Циркони Керамички Топка
Материјал:
Циркони Керамички ZrO2
одделение:
g40
боја:
Бела
Max.Температура на користење:
750 °C
Примена:
вентил топката,лого,пумпа,homogenizer,мелење топката итн
R

Додатоци на производи