.

.

2 парчиња 6v 2727 ВРТЕЖИ во минута висок вртежен момент dc микро опрема мотор,фиксна планината,спојување,воланот бесплатен превозот

2 парчиња 6v 2727 ВРТЕЖИ во минута висок вртежен момент dc микро опрема мотор,фиксна планината,спојување,воланот

DEN 1202.40
Од стока


Добредојдовте да ја посетите мојата продавница!
Компанијата вовед :
Шенжен ASLONG motor Co.,Ltd Основана во Shajing,Baoan округ,во 2005 година, е приватни претпријатија кои се специјализираат во вид на микро мотор. компанијата е сопственик на сите видови на производи структура,перформанси, дизајн,развој и примена на нови материјали и нов занает,на дизајн и производство на мотори делови,и имаат професионално со креативност & imaginatiion и има целосна опрема за моторни монтажа,откривање,експериментални. Бројот на моделот ние се experted во N20,F130,F260,F280,R140,R260,R280,R300,R500,R360,R365,R380 итн.
Спецификација :
Работен напон : 3-6v
Номинална напон : 6v
Брзината по минута : 2727rpm,1293rpm,352rpm,153rpm,70rpm
Сите параметри за вашиот избор :
JGA25-370 DC опрема моторни+фиксна планината+спојка+тркала
Опис : нашите тркала имаат две бои,црвена и сина,pls имајте предвид кога се врши плаќање.
Важно! Pls потврди параметар сакате пред да се плати!
Се чувствуваат слободни да контакт со мене,јас ќе се обидам во моја моќ за да ве поддржат.
Ако сакате другите да ја ротирате брзина,ние прифаќаме прилагодување,можете да контактирате со нас за да знаете повеќе детали.
6v 2727 ВРТЕЖИ во минута висок вртежен момент dc микро опрема мотор,фиксна планината,спојување,воланот.
На тркала,мотор и фиксно планината,а целиот сет на одговараат за вашиот избор.
Означување на налепница со нашето лого и параметар на моторот.
Сината боја тркала,уникатна карактеристика на овој тип на менувач dc мотор.
Црвената боја тркало,се освежи вашите очи,друг избор на тркала.
Превозот :
1.Испраќање ќе се организира во рок од 1 да 2 дена откако вашата уплата е завршена проверка од страна на Aliexpress. 2.Време на испорака обично се 7 25days,некои земја брз, но некои земјата треба над 25 дена,што не може да се контролира,тоа deponds на царинење капацитет на земји или може да го други причини. 3.Ве молиме бидете советувани во меѓународни испорака високо deponds на вашиот локалните обичаи,времето пост услуга и државни празници и сл. 4.Било увозни давачки и трошоци се на купувачот одговорност. Плаќање : 1.Ние прифаќаме ЗАЧУВАМ paypal итн. 2.Кога се направи исплата користење ЗАЧУВАМ,парите се депонирани сигурно во вашата сметка.Пари е објавен за нас откако ќе се потврди испорака. 3.Ако имате било какви други прашања во врска со плаќање,pls ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро. Повратни информации политика : 1.Нашата гаранција е една година.Објектите се проверува КК пред породувањето. 2.Ако не сте satified со објектот што го наредил,pls љубезно да ми кажете во 7days на испорака.Објектот мора да се врати во orginal услов за наплата/размена.превозот на трошоците направени за вас. 3.Ние ќе се прочисти вашето незадоволство и да го решат проблемот преку нашата комуникација. Инструкции : 1.Сите други работи не може да се постоеле за да се избегне handering оперативниот кога моторот се користи. 2.Ротација на оската ќе влијае на рокот на траење на моторот.Со цел да се продолжи нејзиниот живот,pls проверете дали вчитување на стоки според правило или има работи што се попречува нејзината ротација. 3.Не не чувајте мотори во влажна или висока температура evironment или корозивни гас,кој ќе се намали неговото дејство. 4.Бидете сигурни мотори " моќта под safty мерливи опсег. 5.Не, не ја заклучите мотор е оска за да се избегне топла моторни запали appurtenances кога внесување енергија во тоа. 6.Кога позитивните и негативните терминали треба да биде Лемење,температурата на лемење песна треба да биде 300 380 centigrade. 7.Ролери или опрема не може да се притисне премногу кога се инсталира.

R

Додатоци на производи