.

.

Wantai Затворени-јамка чекор моторни 86HBM80-1000,серво мотор 9N.м Nema 86 Hybird затворена јамка 2-фаза stepper мотор & Возачот SS880

Wantai Затворени-јамка чекор моторни 86HBM80-1000,серво мотор 9N.м Nema 86 Hybird затворена јамка 2-фаза stepper

DEN 13987.00
DEN 14880.00
-6 %
Од стока


Оваа ставка вклучува :
1 КОМПЈУТЕР Nema 34 Затворена јамка Stepper Моторни Еден вратило со 1275oz-во одржување на вртежен момент, 6.0,Се
1 КОМПЈУТЕР, Серво Возачот SS880, 20-80 VAC,8.2 Врв Струја,
1, Затворена јамка мотор
Технички Спецификации
Дел No. : 86 HBM80-1000
Големината на рамката : NEMA34
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 2.4 V
Актуелни : 6.0 A/фаза
Отпор : 0.4 Ohm/фаза
Inductance : 6.5 мз/фаза
Држење вртежен момент : 9 N.м 1275oz-во
Роторот инерција : 2300g-cm2
Број на жица води : 4
Тежина : 5 кг
Должина : 142mm
2, Серво Мотор Возачот
Wantai СВ 88 0 Серво Диск
20 - 8 0 VAC или 3 6 - 11 0 VDC, 8.2 Врв, Без Подесување, Nulls губење на Синхронизација
Вовед :
На УНИВЕРЗИТЕТОТ серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни.
Системот вклучува 2-фаза stepper мотор во комбинација со целосно дигитален, високи перформанси диск и внатрешна енкодер која се користи за да го затвори позиција, брзина и тековната јамки во реално време, исто како и серво системи. Тоа е комбинација на најдобрите на серво и stepper моторни технологии, и обезбедува уникатни способности и додатоци преку двете, додека на дел од трошоците на серво систем.
Својата голема функција на брз одговор и без лов направи тоа идеални за апликации како што се во врска и гледање системи во кои брзи движења со кратко растојание се потребни и лов ќе биде проблем. И тоа е идеален за апликации каде опрема користи појас-вози механизам или на друг начин има ниска ригидност и вие не сакате тоа да вибрира кога запирање.
Функција :
- 32-битна DSP базирани вектор за контрола алгоритам да се комбинираат предностите на отворен јамка stepper brushless серво дискови
- Чекор/Насока или Г.С./CCW команда на текст
- Default maximum 200 K фреквенција; 500 K факултативна
- Влезен напон : 20-80 VAC, или 36-110 VDC
- Load-базирани автоматски се приспособува излезна струја од 0-8.2
- Стандардна 4,000 (1/20) microstepping резолуција; 200-104,000 (зголемување за 200) софтвер конфигурираат
- Не Кабина и без губење на чекор. Затворена јамка помеѓу диск и управувано моторот за да се елиминира губењето на движи синхронизација во отворен јамка stepper системи.
- Непречено моторни движење; екстра ниски моторни греење
- Брз одговор, без одлагање и нула решавање време
- Висок вртежен момент при започнување и ниска-средна брзина; висок вкочанетост на застој
- Не подесување за лесно конфигурација во однос на традиционалните серво системи
- Не overshooting; нема лов во однос на традиционалните серво системи
- Многу пониска цена од традиционалните серво системи
Апликации :
На HBS серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Својата голема функција на брз одговор и без лов направи тоа идеални за апликации како што се во врска и гледање системи во кои брзи движења со кратко растојание се потребни и лов ќе биде проблем. И јас т е идеален за апликации каде опрема користи појас-вози механизам или на друг начин има ниска ригидност и вие не сакате јас т да вибрира кога запирање.

сертификација:
ROHS,CE,ISO
R

Додатоци на производи