.

.

30 LED Соларна Стрингови Светлина Водоотпорен Отворен за Градина Декорација Соларен Погон String Светилка Божиќ Светла Подарок

30 LED Соларна Стрингови Светлина Водоотпорен Отворен за Градина Декорација Соларен Погон String Светилка Божиќ

DEN 525.00
DEN 739.68
-29 %
Од стока


Производ Карактеристики
1. Автоматски & водоотпорен : Со IP65 водоотпорен одделение, на соларен панел со сензор за светло, ако прекинувачот се задржи на, низа светла автоматски осветлена во текот на ноќта.
2.8 часа работно време по целосно соларни-обвинет, уживаат осветлување за цела ноќ.
3.Романтични светлосни ефекти осветлува во текот на ноќта, идеални за украсување на вашиот градини, патио, тревник, тремот, портата, дворот итн.
4.Постојат 2 прекинувачи, еден е на Чекање (2 Начини : Стабилен & Светкави), друг е На Моќ/Исклучување.
5.Соларен погон панел е стоеше од 20cm градина скок. Со ON/OFF, РЕЖИМ прекинувачи.
6.Животна средина-пријателски производи, висока енергетска конверзија стапка.
7.Стави на ѕидот, прозорец, врата, подот, таванот, трева, елка, пост или зграда,додава совршена атмосфера за да вашиот место.
8.Совршена декорација за Денот на Вљубените, Божиќ Партија, Свадба, итн.
Спецификација На Производот
Led диоди : 30 компјутери
String светилка Должина : 6m
Работно време : 8-10 часа
Начини : стабилен & трепка
Живот време : до 5000 часа
Прекинувач : вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на РЕЖИМОТ
Растојанието меѓу 2 Led диоди : 20cm
Светла боја : бела/топло бела/сино/мулти боја
Должина од соларни панел за прв LED : 150cm
Време на полнење : прибл. 12 часа, може да бидат различни, поради временските услови
Локација : двор, патио, дрво, покажат, дрво, партија, на тревникот, свадба, одмор
Пакетот Вклучува
1 * 30 LED String Светла со соларен панел
1 * Мирување
1 * Спајк

Емитуваат Боја:
Променливи, Топло Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
Број На Модел На:
соларни string светла
База Тип:
Никој
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Заштита Ниво:
IP65
Напон:
6V
Употреба:
празник
Карактеристики:
Соларен Погон
Гаранција:
1 година
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
RUOCLN
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
R

Додатоци на производи