.

.

YAM PC+ ABS Бела LED Отворено Соларен Погон Фенер Градина Тревник Пејзаж Светлина Двор Пат

YAM PC+ ABS Бела LED Отворено Соларен Погон Фенер Градина Тревник Пејзаж Светлина Двор Пат

DEN 195.00
DEN 253.44
-23 %
Од стока

Опис : Ова пејзаж светлина е совршен за обложување на вашата градина пат или тревник, без потреба за жици и одржување слободни, вграден соларни панели на врвот задолжен во текот на денот и автоматски го осветлуваат бели Led диоди во ноќта за до 8 часа. Се снабдува со земјата шила, овие светла се навистина лесно да го вметнете во почвата или трева и се целосно водоотпорна за употреба на отворено за целата година. Карактеристики : Апсолутно НИКАКВИ ЖИЦИ и лесно да се инсталира Полнат со соларни панели под сончевата светлина Идеален за области каде конвенционалните електрични набавка не е достапна Led диодите може да трае до 10000 часа Автоматски го активира сензорот во мрак се пали на 6-8 часа, доколку целосно наполнета answer : ___________________________ Note : Пред употреба, ве молиме да се притисни на копчето внатрешноста на светилка за да се "НА" позиција Спецификација Соларна Батерија : 2 V 30m A LED Боја : Бела/RGB LED Кол : 1 Компјутер Батерија : 1x 1.2 V Ni-МЗ ААА 600m Ah Батеријата(Вклучени) Материјал : PC+ ABS Вкупната големина : 38x8.5cm Количина : 1 Set No мало пакет answer : ___________________________ NOTE : Пред првичната употреба, кора исклучете ја заштитната фолија од панел најмалку 6 часа од директна сончева светлина е препорачливо, бидејќи на светлината и времетраењето на осветлување се зависи од интензитетот на сончевата енергија во складирање. Пакетот вклучува : 1 x Pc Пејзаж Светлина со Удел

Тип На Објект:
Тревник Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
5V
Гаранција:
Никој
Тело Материјал:
ABS
Бренд Име:
YAM
сертификација:
CCC
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
База Тип:
E27
Број На Модел На:
1A30588
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Заштита Ниво:
IP65
Стил:
Современа
Употреба:
За итни случаи
Е dimmable:
No
Карактеристики:
Заштеда На Енергија, Долг Животен Век
R

Додатоци на производи