.

.

нови станбени CE&RoHS висока осветленост КОЧАН 20w led потоп светлината IP65 се користи за отворен итен случај осветлување

нови станбени CE&RoHS висока осветленост КОЧАН 20w led потоп светлината IP65 се користи за отворен итен случај

DEN 940.80
Од стока


Опис На Производот
1.Име на производ : 20 W единствена боја на LED floodlight
2.Материјал : Алуминиум легура
3.Боја : топло бела, чиста бела се достапни.
4.Извор на светлина : увезени чипови 10 W/ 20 W30 W/ 50 W /70 W/100 W
5.Влезен напон : AC85-265 V
6.Димензија : L173 XW171 XH47mm
7.Тежина : 1.5 килограми
8.Зрак Агол : 100°
9.Животниот век : 50.000 часови
10.Амбиентниот влажност : 85%
11.Рендерирање индекс : 80%
12.Оперативен температура -2060 степени
13. Водоотпорен Ранг : IP65
14. Гаранција : 2 години
15. Сертификат : CE&Ro HS
Имаат 50000hrs долг животен век, ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија, Одлична термичка перформанси, Алуминиум Легура добар изглед.
LED floodlight Апликација :
1. Тунелот, Подземна Железница, Подземен Осветлување;
2. Фискултурна Сала, Спортски Стадион Осветлување;
3.Зграда, Билборд Осветлување;
4.Бензинска Станица, Гаража Осветлување;
5. Парк, Градина Осветлување;
6. Работилница, Фабрика За Осветлување;
7.Магацин, За Складирање Осветлување;
8. Дворот, Плоштад Осветлување;
9.Пат,Автопат Осветлување;
10.Станица,Приклучете Осветлување итн
ВНИМАНИЕТО
ние нема да го прифати наредби ако купувачите не контактирате пред ставање наредби!!
Прочитајте ги следниве забелешки внимателно! Ви благодариме за вашето разбирање.
ЗАБЕЛЕШКИ
*Ние ќе брод на производите wihtin 3 -5 дена по вашата исплата во целина.
*Сите производи се само испорачуван ПРОЗОРЦИ/ФЕДЕКС/ТНТ/DHL, бидејќи на безбедноста и брзо расте.Ако сакате да брод од страна на EMS или други превозот начини само нас контакт пред ставање на ред.
*Тоа ќе биде потребно 4-25 дена да пристигне во дестинации,можеби некои оддалечени области трае повеќе Денови.
*Цената и превозот на трошоците не incule увоз даночни и царински давачки.Клиентите се одговорни за било увоз доход и должност.
*Ние не прифаќаме враќање,реконструкција или размена во целина освен ако не е навистина нешто не е во ред со производ,затоа што нашите производи се строго произведени и тестирани.
*Ние нудиме најмалку 50% попуст на јавните превозот надомест. Товарни полнење може да не биде точно на веб-сајтот. Така бидете сигурни да контактирате со нас пред ставање на ред од трговија со датотеки, или да остават порака, така што можеме да го измените на товар на полнење и вашиот вистински плаќање износ.
Ние дефинитивно ќе ве остават позитивен фидбек кога ќе добиеме твое. Ако имате некои прашања поврзани со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас на прво место . Ние сме биле во лер и соларни бизнис за многу години и да има одлична репутација за нашите извонредни услуги на клиентите.

R

Додатоци на производи