.

.

За DC-DC Дигитални Зголеми Step Up Конвертор Напојување Модул 3-35V да 5V-45V 5A Серпентина Промоција

За DC-DC Дигитални Зголеми Step Up Конвертор Напојување Модул 3-35V да 5V-45V 5A Серпентина Промоција

DEN 188.00
DEN 234.72
-20 %
Од стока

Карактеристики : Ова е голема СТРУЈА на DC чекор-up напојување на модулот за електрична опрема, дигитални производи, итн. Влез и излез се дизајнирани со завртка терминали за удобен жица конекцијата и да го извадите. Постои топлина мијалник на одбор што ќе се обезбеди подобар дисипација на топлина. Дизајниран со USB и 2,5 голем тековната излез, може да се идентификуваат отпор и наполнете неколку телефони во исто време. Тоа исто така може да се користи како напојување за лаптоп или напонски регулатор за соларни панели Забелешка : 1, Ова е поттик модул па излезниот напон треба да биде повисока од влезниот напон 2, Врв излезна струја е помала од 5 A 3, Овој комплет бара стручно знаење и способност, ве молиме бидете сигурни дека знаете како да го користите Спецификации : Влезен Напон : 3 V-35 V Излезен Напон : 5 V-45 V Текст Струја : 5 A(Врв) Напон се Прикаже Спектар : 5 V-30 V(ако влезниот напон е помал од 4.5 V, тоа нема да се прикаже) Напон се Прикаже Грешка : +/-0.1 V Големина : 72x48x16mm / 2.83x1.89x0.63" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) :
1 x Зголеми Модул
'

Бренд Име:
OOTDTY
Излезна Моќност:
1 - 50W
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
Други
Број На Модел На:
Други
R

Додатоци на производи