.

.

Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот 2.2 KW 3HP 220V10A cnc инвертер

Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот 2.2 KW 3HP 220V10A cnc инвертер

DEN 6672.00
Од стока


Наплата Кога ќе имаат колет,а не се задоволни стоки или тоа е друг проблем како што се скршени,pls да ни каже детали причина и обезбеди фотографии од која Било причина се бара за сите наплата.1% на макс.0 Hz
Точноста
Дигитален : 0.
Други Функции
Автоматски Напонот Пропис(AVR), Decelerating Запре или Coasting Запре, DC Сопирање, Авто Ресетирате и да го Рестартирате, Фреквенција Песна, PLC Програмата Контрола, Траверс Контрола, Цртање Контрола,Авто Заштеда на Енергија, Превозникот Прилагодливи (До 20 KHz), итн.1 Hz
Операторот Поставување Метод
Притиснете директно копчињата за да го поставите.
Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.1% (15 Celsius Степени-45 Celsius Степени)
Поставување Резолуција
Дигитален : 0.
Заштита Функции
Заштита Од Преоптоварување
Електронски реле за заштита на мотор
Диск(за константен вртежен момент 150% по мин. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Точка мора да биде во оригинална состојба и без физичка штета.2 KW 220 V англиски јазик прирачник за корисникот
Производ Функција :
1)ПИД контрола; напредни пресметки ПИД затворени-јамка аритметика, брзо да реагира брзо и висока соодветност;
2)Лесно САЛАДИН функција може да се реализира 16 нозете на брзина и инверторот контрола функција;
3) RS485 комуникацијата пристаниште, усвојување стандардна меѓународна MODBUS главната коло контрола;
4)Со исклучително силна анти-притискање способност
5)Ниска излезна ratting torque0.2 KW 3 HP 220 V cnc инвертер
Пакет содржи : 1 x Инверторот 2.1%(-10~40 целзиусови степени Степени); Аналогни : 0.
Вртежен Момент Контрола
Вртежен момент зголемување settable со макс.
V/F Крива
Поставете V/F крива на волја.
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.
2) Излезниот Напон 110 VAC или 220 VAC
3) Внесување Фреквенција : 48-63 Hz
4) Фрекфенција : 0-400 Hz
5) на Текст Фаза : 1 или 3 фаза
6) Излез Фаза : фаза 3
7) Гаранција : 1 година од датум сте го купиле
Спецификација
Серија
HY инвертери
Контрола На Владата
SPWM
Влезна Моќност
380 V класа : 380 V(+/-15%);220 V класа : 220 V(+/-15%)
5-Цифри Дисплеј & Статус Индикатор Светилка
Прикажување на фреквенција, струја, револуција, напон, контра, температура, или РЕВ ротација, и вина, и слично.)
Осигурач Заштита
Кога осигурувачот паузи, на моторни ќе престане да.
Променлива Фреквенција Диск VFD Инверторот 2.
Општа Контрола
Рампата Контрола
Избор на 4-брзина чекори рампата-нагоре и надолу време (0.1 Hz; Аналогни : 0.
Комуникација Контрола
RS-485
Работна Температура
-10~40 Целзиусови Степени Степени
Влажност
0-95% Релативна Влажност(без dew)
Вибрации
Под 0.5 G
Фреквенцијата, Контрола На
Опсег
0. за видови на фан 120% по мин.
Мулти-Излези
5 мулти-излез за прикажување на водење, нултата брзина, контра, надворешни abnormity, програмата за работа и други информации и предупредувања.
Аналогни Поставување Метод
Надворешен Напон од 0-5 V,0-10 V,4-20m A,0-20m A. Оперативен фреквенција
Излезна Резолуција
0.5 HZ-150%, ниска брзина работи способност;
6)Превозникот прилагодливи од 16 KHZ, целосно е бесшумна работна средина;
7)Широк напон работна површина, нормално работи во 304 V-456 V;
8)Автоматски напонот пропис (AVR) техника, за обезбедување на инверторот оптоварување способност;
9)Различни контрола техника од страна на двете синхронизација и не-синхронизација, динамички се реализира брзо стартување без промена на сопирачки;
10)Со совршен грешка заштита и краток спој почнувајќи заштита способност;
Технолошки параметри :
1) Влезен Напон : 220 V(+/-15%) ,Ние, исто така, акции 380 V(+/-15%), ве молиме контактирајте со нас
за објектот акции.

R

Додатоци на производи