.

.

Нов дизајн!!!300W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50V DC да AC 80-160V MPPT инверторот за 24V/36V систем

Нов дизајн!!!300W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50V DC да AC 80-160V MPPT инверторот

DEN 6092.64
Од стока

Обезбеди AC DC влез и излез кога се поврзете со PV. Висок-висока фреквенција конверзија стапка. AC електрична енергија пренос користење на задната пренос на технологија е еден од нашите патентирани технологии. Анти-islanding заштита. Водечките Патент Технологија
10. Чиста синусен облик излез. Три Фаза
Забелешки :
1.60% просечната ефикасност 91. Поедноставување на одржување (корисникот здрав). Мека префрлете се на технологија за да се замени хард-префрлување технологија може да го подобри ефикасноста и да се намали.92 Оценет напон спектар 80-160 VAC 180-260 VAC Номинална фреквенција на опсегот 47-62.50% Максимална излезна ефикасност 92. Повеќе паралелни редење.part1 Мрежа нарушување на EN61000-3-2 Безбедност EN62109 Мрежа за откривање на DIN VDE 1026 UL1741 Сертификат CEC,CE Националниот патент технологија
Систем Блок Diagrame & Апликација
Систем Блок Diagrame & Апликација
Со цел да се постигне поголема моќ, можеме да ја користите оваа инверторот во магацинот. Моќ Автоматски се Заклучени (APL).com/store/product/Monitoring-Devices-for-WVC-260 W-Communication-Inverter-modem-wave-filter-monitoring-software/400691_801641766.
Зошто Е Микро Инвертер
1.8 На Излез на Податоци @120 VAC @230 VAC Врв излезна 260 Watt 260 Watt Номинална излезна моќност 250 Watt 250 Watt Номинална излезна струја 2.html
Лесна Инсталација
Еднофазен & Три-Фаза На Електрични Шеми
1.
Оваа WVC295 инверторот е со комуникациска функција, но тоа треба да се реализира од страна на другите две компоненти, модем и филтер. Електрична енергија пренос стапка може да биде до 99%. IP65 водоотпорен. Конвертор на модул интегрирани во соларни панели може да ги намали трошоците за инсталација. Ве молиме инсталирајте ја инвертери според упатство и connet земјата безбедност. Влез/излез е целосно изолирани за заштита на електрична безбедност. Високи перформанси Максимална Моќност Точка Следење (). Флексибилни инсталација.
Висока Ефикасност & Најдобра Цена-ефективност
Интелигентни MPPT & Слаба Светлина Следење на Алгоритам
Се Сретнаа На Мрежата За Сертификација На Производи Стандард
Производ Параметри
Модел WVC295 Внесување на Податоци се Препорачува внесување моќ 200-300 Watt Препорачуваме употреба на PV модули 300 W/Вмп>34 V/Voc Максимална текст DC напон 50 V Врв моќ за следење напон 25-40 V Оперативен Напон Спектар 17-50 V Min / Max start напон 22-50 V Максимална СТРУЈА краток тековната 15 A Максимална Текст Тековната 9. Сите инверторот мора да се обезбеди конекцијата заштитно јаже. Обратна моќ на трансмисија. Преминот од една централизирана да се дистрибуирани инверторот оптимизира енергија колекција. Вмп и Voc на PV треба да се одговара за производ за да добиете излез max. Вграден-во со високи перформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна моќ, исто така, можат ефикасно да го фати и да се соберат сончева светлина. Избегнувајте деца да си играат кога инвертери работи.
Производ Карактеристики
1.
Ако сте заинтересирани во овој комуникациски систем, што може да се провери линкот подолу :
http : //www.
Нов дизајн!!! 300 W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50 V DC да DC 80-160 V MPPT инверторот за 30 V/36 V systme
Поврзани Производи
Производ Модел Параметри на AC Напон Спектар Линк WV230 260 W 22-50 VDC Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WVC260 A 260 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WVC295 300 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WV250 260 W 22-50 VDC Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC260 B 260 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC300 300 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC600 600 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC1200 600 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC Модем & Бран на Филтерот за Следење уред за комуникациски систем RS232 Да USB трансфер Овозможи RS232 интерфејс производот може да се поврзете на КОМПЈУТЕР кој без RS232 порта Т конектор за Посебно дизајниран за WV230, WV250, WVC260, WVC295 и WVC300 микро инвертер
Опис На Производот
WVC295 Серија користејќи IP67 водоотпорен насочат дизајн може ефикасно да се спречи површински за површинска ерозија.

R

Додатоци на производи