.

.

300W Водоотпорен Мрежа Тај Микро Инверторот со Комуникација за 300W PV Панел 22-45VDC 190-260VAC MPPT Чиста синусен облик Инвертер

300W Водоотпорен Мрежа Тај Микро Инверторот со Комуникација за 300W PV Панел 22-45VDC 190-260VAC MPPT Чиста

DEN 6092.64
Од стока

Ако имате барања на оваа мрежа тај моќ инвертер. Моќта линија бран филтер
Мониторинг софтвер
Електрични Шеми
WVC Микро Инвертер
WVC микро инверторот вклучува 260 W, 300 W, 600 W и 1200 W модели. Со користење на посебни capacitor (поради високата стапка на неуспех).8 На Излез на Податоци @120 VAC @230 VAC Врв излезна 260 Watt 260 Watt Номинална излезна моќност 250 Watt 250 Watt Номинална излезна струја 2.60% просечната ефикасност 91.
300 W Водоотпорен Мрежа Тај Микро Инверторот со Комуникациска Функција за 300 W PV Панел, 22-50 VDC 190-260 VAC Чиста синусен облик Инверторот со MPPT
Микро Инверторот Опис
WVC300 Серија користејќи IP65 водоотпорен насочат дизајн може ефикасно да се спречи површински за површинска ерозија. Обезбеди AC DC влез и излез кога се поврзете со PV. На инвертер излезна моќност може да обезбеди оптоварување приоритет употреба, вишокот електрична енергија на мрежа и ефикасна употреба на инверторот на енергија која се емитира. Систем за следење
5. Електрична енергија пренос стапка може да биде до 99%. Дизајн бара поголем напон за да се намали сегашната, ние ги користиме специјален electrolytic кондензатори. Овој модел е подобар избор се споредуваат со други модели на пазарот.part1 Мрежа нарушување на EN61000-3-2 Безбедност EN62109 Мрежа за откривање на DIN VDE 1026 UL1741 Сертификат CEC,CE Националниот патент технологија
Лесна Инсталација
Инсталирање на неколку WVC260 B микро Инверторот во серија, тоа бара specail Т тип на конектори за помош. Од куќа индустрија за масовно производство, стандардизирани дизајн (хардвер и софтвер) за да се подобри сигурноста и намали трошоците. Мека префрлете се на технологија за да се замени хард-префрлување технологија може да го подобри ефикасноста и намалување на топлина дисипација. Ве молиме инсталирајте ја инвертери според упатство и connet земјата безбедност. Преминот од една централизирана да се дистрибуирани инверторот оптимизира енергија колекција. Микро-инверторот соларни инвертер систем треба да се справи со голем број на одредено ниво на енергија, со цел да се зголеми производството, а со тоа намалување на трошоците. Инверторот треба да се инсталира на ниската влажност и добро вентилирани место и да ги отстрани запаливи работи околу инверторот за избегнување на прегревање. Вграден-во со високи перформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна моќ, исто така, можат ефикасно да го фати и да се соберат сончева светлина.10% Ноќ време потрошувачка на енергија THDI Надворешноста температурата -40°C до +60°C, температурата на работа опсег (инверторот внатре) -40°C до +82°C Димензии (Wx Hx D) 215mm*163mm*32-милиметри Тежина за 0,7 кг Водоотпорен Оценка IP67 Ладење Само-ладење Функција Моќност на преносот на владата Обратна трансфер, оптоварување приоритет Електромагнетна компатибилност EN50081. Микро инвертери
3. WVC модем 4. Високата цена на батериите, бараат одржување, очекуваниот животен век е пократок. Конвертор може да биде поврзана на мрежата за да се елиминира потребата за многу батерија апликации.5 Hz фактор на Моќ >96% >96% Максимум единиците на гранка коло 15 PCS(Една фаза) 30 PCS(Една фаза) Излез Ефикасност @120 VAC @230 VAC Статични MPPT ефикасност 99.50% Максимална излезна ефикасност 92. Конвертор на модул интегрирани во соларни панели може да ги намали трошоците за инсталација. Сите инверторот мора да се обезбеди конекцијата заштитно јаже. Ако сакате да знаете повеќе информации, ве молиме слободно контактирајте со нас.
Зошто е употребата на микро-инвертер?
1. Со намалување на температурата на конверторот и отстрани фан, можете да го подобрат системот за сигурност од 5 години, до 20 години. AC електрична енергија пренос користење на задната пренос на технологија е еден од нашите патентирани технологии.92 Оценет напон спектар 80-160 VAC 180-260 VAC Номинална фреквенција на опсегот 47-62.

R

Додатоци на производи