.

.

Нов дизајн!!!300W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50VDC 180-260VAC MPPT инверторот за 300W соларен панел

Нов дизајн!!!300W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50VDC 180-260VAC MPPT инверторот

DEN 6092.64
Од стока

Чиста синусен облик излез. Флексибилни инсталација. Инверторот треба да се инсталира на ниската влажност и добро вентилирани место и да ги отстрани запаливи работи околу инверторот за избегнување на прегревање. И редење број е неограничен. Избегнувајте деца да си играат кога инвертери работи.
Нов дизајн!!! 300 W мрежа тај микро инверторот со комуникациска функција, 22-50 VDC 180-260 VAC MPPT инверторот за 300 W соларен панел
Поврзани Производи
Производ Модел Параметри на AC Напон Спектар Линк WV230 260 W 22-50 VDC Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WVC260 A 260 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WVC295 300 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP67 80-160 VAC 180-260 VAC WV250 260 W 22-50 VDC Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC260 B 260 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC300 300 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC600 600 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC WVC1200 600 W 22-50 VDC со комуникациска функција Водоотпорен IP65 80-160 VAC 180-260 VAC Модем & Бран на Филтерот за Следење уред за комуникациски систем RS232 Да USB трансфер Овозможи RS232 интерфејс производот може да се поврзете на КОМПЈУТЕР кој без RS232 порта Т конектор за Посебно дизајниран за WV230, WV250, WVC260, WVC295 и WVC300 микро инвертер
Опис На Производот
WVC295 Серија користејќи IP67 водоотпорен насочат дизајн може ефикасно да се спречи површински за површинска ерозија.92 Оценет напон спектар 80-160 VAC 180-260 VAC Номинална фреквенција на опсегот 47-62. Повеќе паралелни редење. Обезбеди AC DC влез и излез кога се поврзете со PV. Мека префрлете се на технологија за да се замени хард-префрлување технологија може да го подобри ефикасноста и намалување на топлина дисипација.10% Ноќ време потрошувачка на енергија THDI Надворешноста температурата -40°C до +60°C, температурата на работа опсег (инверторот внатре) -40°C до +82°C Димензии (Wx Hx D) 215mm*163mm*32-милиметри Тежина за 0,7 кг Водоотпорен Оценка IP67 Ладење Само-ладење Функција Моќност на преносот на владата Обратна трансфер, оптоварување приоритет Електромагнетна компатибилност EN50081.60% просечната ефикасност 91. Водечките Патент Технологија
10. Вграден-во со високи перформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна моќ, исто така, можат ефикасно да го фати и да се соберат сончева светлина.part1 Мрежа нарушување на EN61000-3-2 Безбедност EN62109 Мрежа за откривање на DIN VDE 1026 UL1741 Сертификат CEC,CE Националниот патент технологија
Систем Блок Diagrame & Апликација
Со цел да се постигне поголема моќ, можеме да ја користите оваа инверторот во магацинот. Електрична енергија пренос стапка може да биде до 99%.8 На Излез на Податоци @120 VAC @230 VAC Врв излезна 260 Watt 260 Watt Номинална излезна моќност 250 Watt 250 Watt Номинална излезна струја 2. Ве молиме инсталирајте ја инвертери според упатство и connet земјата безбедност. Вмп и Voc на PV треба да се одговара за производ за да добиете излез max. Од куќа индустрија. Поедноставување на одржување (корисникот здрав).html
Лесна Инсталација
Еднофазен & Три-Фаза На Електрични Шеми
1. Влез/излез е целосно изолирани за заштита на електрична безбедност. Сите инверторот мора да се обезбеди конекцијата заштитно јаже.
Зошто Е Микро Инвертер
1.
Производ Карактеристики
1. Забрани отворање на школка со не-professinonal лице, само квалификуван одржување лице може да поправка на производот. Високи перформанси Максимална Моќност Точка Следење (). Еден Фаза
2. На инвертер излезна моќност може да обезбеди оптоварување приоритет употреба, вишокот електрична енергија на мрежа и ефикасна употреба на инверторот на енергија која се емитира. Преминот од една централизирана да се дистрибуирани инверторот оптимизира енергија колекција. Моќ Автоматски се Заклучени (APL).
WVC295 инверторот е со комуникациска функција, но тоа треба да се реализира од страна на другите две компоненти, модем и филтер.

R

Додатоци на производи