.

.

20pcs Пожар-retardant Срцето стил Свеќа Хартиена Кеса Личности Свадба Партија Настан Денот на Вљубените Декорација

20pcs Пожар-retardant Срцето стил Свеќа Хартиена Кеса Личности Свадба Партија Настан Денот на Вљубените Декорација

DEN 575.52
Од стока


Опис : Срцето Свеќа Кеси, Личности
Материјали : 80g пламен retardant хартија
Димензии : 26*15*9cm, или customizes
Пакување : 20pcs на пп торба
Свеќа Кеси, или Личности како што често се нарекуваат, се релативно нови и евтини партија објект. Тоа е идеален за Скара, Свадби, ноќта на Вештерките, Bonfire Ноќ и Градина страни. Ќе се чувствувате затруени со драматични и луксузен ефекти. Содржејќи fireproofed хартиена кеса со издлабени cutouts, Свеќи торба ќе светлината вашата забава област, правејќи го безбедно за вашите гости да прошетка низ темни ноќи. Свеќа кеси доаѓаат во различни модели, и во текот на ноќта тие светат со боја на свеќа пламен внатре. Личности Свеќа Кеси треба само просто чај светлина да се создаде убава ефект. Одлично за јадење и забавни отворено, патишта, базени, или на табели. Дизајниран за употреба на отворено; во обезбедување на безбедноста, може да се организира во внатрешноста на куќата во одредена област. Да се вклопи votive и ќе се постигне часови на осветлување, или само го користите tealights за пократок durations. Едноставно отворете торба, се пополни со рака полна со мали чакал или песок или неколку камења за да бидете во место и да се стави внатре Свеќа Кеси. Ако песок, чакал или почвата се користи за одредување на тежината на истражувањето е суво, а потоа, по употреба на кеси може да биде отстапен, укината и се чуваат за следната употреба. Предлози за тоа како да го користите Свеќа Торби : 1. Отворете свеќа торба и да се пополни во 2 или 3 инчи на песок или gravels во свеќа за да се поправи свеќа торба. 2. Стави Свеќа во центарот на песок куп. Направи одредени свеќа е исправена. 3. За максимално осветлување и декоративен ефект, на просторот помеѓу кеси за 2-4 нозе, освен. Кога голема количина, ве молиме љубезно ве молиме да ни испратите порака. Цената ќе биде поевтина.

R

Додатоци на производи