.

.

SLYGOS 10ML Впие Исклучување УВ Помине Гел лак Чист Гел лак Траен УВ лак DIY LED УВ Лекување Помине Лакови Лак

SLYGOS 10ML Впие Исклучување УВ Помине Гел лак Чист Гел лак Траен УВ лак DIY LED УВ Лекување Помине Лакови

DEN 72.00
DEN 95.04
-24 %
Од стока


Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа и испрати цел во 3 работни дена.
Било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас на прво место.Answer : ___________________________ Note : Ова е голем промотивен производ.
Така ние го избере обичните испорака,без следење на информации. Под нормални околности, пристигнување време за : 3560 дена.
Карактеристики
За како полски, носи како Гел, исклучен во минути
Долготрајни за најмалку 2-3 недели,фантастична и супер светол нокти за вас
Животна средина-пријателски производи со здрава состојка, ниска мирис, нетоксичен, широк избор на бои
Лек под LED/UV помине светилка.
Просек за LED светилка 30-60 секунди, УВ ламба 2-4min
Идеални за професионални салон за убавина продавница или дома лична употреба.
Спецификации
Бренд Име : SLYGOS
Тип : Впие исклучување УВ&LED Помине Гел полски
Модел : #51038
Ефект : Чиста Боја
Количина : 1pcs
Капацитет : 10ml
Производ Тежина : 0.045 kg
Гаранција : 24 месеци
Сертификат : SGS,MSDS
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ
1) се Мијат рацете, понесете ноктите и да ги отстрани cuticle
2) Четка тенок слој на база на грб, лекување 1-2 мин од страна на УВ ламба
3) Четка тенок слој на боја на ноктите гел лак, лекување на 2 мин
4) Четка повеќе ниски боја на ноктите гел лак, лекување на 2 мин
5) Ако ноктите се лесно да се урне, може да се четка ниска reinforece гел, лекување 2 min, ако не, можете да го игнорирате овој чекор.
6) Четка слој на врвот грб, лекување 3 мин, ќе добиете совршен сјајна.
7) ако сакате мат ефект, straighteners Чекор 6, четка слој на мет врвот грб, лекување 3 мин, ги помине површината со чистење добиете совршен сјае
Ако LED Светилка , лекување време треба да биде 30-60 секунди на времето.
Како да се впие исклучување глеѓ гел лак led ув гел лак на ноктите да исчезне?
Чекор 1 : Натопете памук подлога со течни смена.
Чекор 2 : Искриват прст.
Чекор 3 : Почекајте 2~5min.
Чекор 4 : Нежно поднесе далеку.
Постои никакво внимание за впие исклучување гел лак led ув гел лак на ноктите да исчезне?
1. Чувајте се далеку од децата.
2. Чувајте ги подалеку од сонце и топлина.
3. Имајте цврсто запечатени по употребата.
4. Следете ги упатствата за употреба.
5. Прекинете со употреба ако сензибилизација се случува.
6. Тоа е нормален феномен ако гел оди подебели во случај на темп.

Тип На Објект:
Гел На Ноктите
НЕТО-WT.:
10ml
Број На Модел На:
Гел На Ноктите
Состојка:
Смола
Бренд Име:
SLYGOS
Количина:
1 шише
Тип:
Гел За Полски
Број На Модел На:
51038
Примена:
Ноктите Салон, Ноктите Beaty, DIY Ноктите, Помине Уметност Љубовник
Гаранција:
24 месеци
Алатки:
УВ Ламбата и спрејот, LED Светилка, UV/LED Светилка CCFL
Нето тежина:
0.045 kg
R

Додатоци на производи