.

.

Нов Висок Квалитет На Машина За Шиење Presser Нога Домаќинство Ruffler Presser Нога Ниска Месо Тело Pleated Машина За Шиење Додатоци

Нов Висок Квалитет На Машина За Шиење Presser Нога Домаќинство Ruffler Presser Нога Ниска Месо Тело Pleated

DEN 244.00
DEN 271.20
-10 %
Од стока


Карактеристики
100% Сосема Нов и висок квалитет.
Мода и домашни елементи, кој собирање и pleats никогаш не било полесно.
Користење на ruffler за шиење мали pleats и собирање на еден слој на ткаенини, како и pleated возбудува.
На ruffler е прилагодлив и станува неопходна кога
износот на собирање треба да се контролира точно. Можете да го контролирате и длабочината на секој pleat и растојанието помеѓу pleats.
Тоа е особено корисен кога се долги редови на собирот се бара, како што во Почетниот Декември проекти. Може да се соберат или pleat еден слој на ткаенина додека приложување тоа да го права, несобрани слој во една операција.
Се препорачува за светлина и средни дебели ткаенини.
Погоден за FY,Брат,Пејач,Juki,Janome и многу други машини за шиење.
Доаѓа со инструкции.
Случај големина : 80mm*65mm(3.15"*2.56")(L*W)
Пакет Листата :
Ruffler Presser Нога Со Инструкции x 1
Имајте на ум : НЕМА Мало Поле. Спакувани Безбедно во Меур Торба.
Политика За Испорака
Начин На Плаќање
Ние прифаќаме Alipay. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Најдобар начин е директно онлајн плаќање, можете да изберете за себе. Ако сакате други услови за плаќање, ве молиме ги споделите со нас пред да се одржи редот.
Плаќањето мора да се примени во рок од 7 работни дена по поставување на својата цел, или цел ќе биде неважечка или е откажана од страна на системот.
Ако сте ја купиле повеќе објекти од мене, може да ми испратите една плата за сите предмети, наместо да плаќаат за нив поединечно. Кога ќе кликнете на Плати Сега копчето, системот автоматски ќе се утврди дали постојат и други објекти што сте ги купиле од нас и ќе ги комбинирате за вашиот преглед.
Политика На Враќање
Сите продажбата се смета за конечна.
Ако стока сте примиле е неисправен или оштетени во долго транзит, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние ќе ви даде задоволувачки решение ПОБРЗО.
Ако друга причина, сакате да го бродот назад кон нас, ќе биде одговорен за враќање превозот надомест и ние ќе ја испрати на замена по добивањето на врати објектот.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации приемот на вашата расчисти целосна исплата. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по добивањето тоа.
Ако сте незадоволни од било која причина, ве молиме да не биде брзо да се остави НИСКО (ПОМАЛКУ од ПЕТ ЅВЕЗДИ) или Неутрален/Негативна Повратна информација. Само да не контактирате за решавање во секое време. Ние ќе се обидеме најдобро да се обезбеди најдобро решение ПОБРЗО. Ве молиме бидете сигурни со нас.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место цел само ако вие се согласувате со сите услови.
Контактирајте Со Нас
E-mail/Aliexpress порака е приоритет на нашата служба за корисници.
Ако не се добие одговор во рок од 1-2 дена, ве молиме проверете ја вашата Моите Пораки во случај вашиот email провајдер има премногу-агресивен спам филтер за блокирање Aliexpress е-пораки. Ве молиме ни e-mail ПОВТОРНО.

Тип:
Домаќинство Машина За Шиење
Бод Формирање:
Overlock Бод
Механички Конфигурација:
Рамен Кревет
Се Хранат Механизам:
Одење Пеш
Број На Модел На:
Presser нога
Целокупната Димензии:
80mm*65mm
Тежина:
94g
Состојба:
Нови
R

Додатоци на производи