.

.

50*140cm Мека Јапонски Предиво Обоена Памук Quilting Ткаенина рачно изработени MOLA Торба Чанта комбинација Перница Средување на Шиење Платно

50*140cm Мека Јапонски Предиво Обоена Памук Quilting Ткаенина рачно изработени MOLA Торба Чанта комбинација

DEN 285.00
DEN 335.52
-15 %
Од стока

Име На Производ : Мека Јапонски Предиво Обоена Памук Quilting Ткаенина Материјал : Памук. Портретирани како слика е прикажано, можете да изберете било која боја или ние ќе ги испрати боја по случаен избор. Големина : 1piece= 50 CM x 140 CM(намалување од страна на рака , толку +-2cm грешка), ако треба 50*70pcs , pls ни остави боја бројот што треба , или ќе го испрати по случаен Употреба : погоден за шиење играчки' облека, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти.
Оваа ткаенина се чувствуваат малку тешко, укажуваат на тоа се мијат пред useing .
перење метод : ткаенина во ладна вода или детергент впие 10-15 минути, по чистење, користете железо во услови на сува ве Молиме Љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено. 2) Ќе ги намали континуирана парче кога нарачување повеќе од 1 единица
Ве молиме прочитајте го пред да го купите
ВАЖНО
а). Објектот ќе биде прогласен на ниска вредност да им помогне на купувачите се избегне увозни давачки. Во повеќето случаи, купувачите нема да се оданочува од страна на царината. Но, ве молам да се напомене дека купувачот е одговорен за било увозни давачки и локални даночни доколку постои каква било.
б). Ние работиме напорно и паметни да ги исполни вашите барања. Но, ако имате било каков проблем при примање на пратката, ве молиме контактирајте не преку порака или Трговија со Датот. Ние ќе се вратам на вас во 24 часа и да работат со вас, додека не се задоволни. Ве молиме НЕ се отвори спор пред да комуницира со нас.

боја:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 50 70cm еден компјутери, 16, 17, 18, 19, 20
Техника:
Ткаени
Ширина:
140cm
Материјал:
100% Памук
Nonwoven Техника:
Игла-Удирани Со Тупаници
Велур Ткаенина Тип:
534
Шема:
Врежана
Тип:
Geotextile Ткаенина
Плетени Тип:
Искриват
Тип На Производ:
Органски Материјал
Стил:
Лента
Функција:
Еко-Пријателски
R

Додатоци на производи