.

.

Обичај метал етикети за торба, облека, чевли, врежано логото, цинк легура материјал, со дупки, да го прифати мали цел

Обичај метал етикети за торба, облека, чевли, врежано логото, цинк легура материјал, со дупки, да го прифати

DEN 18240.00
Од стока

Метална Етикета Материјал : Цинк легура Големина : 20*7.5 mm Боја : сребро Technic : врежано логото, со две дупки Тежина : 2g/pc
Оваа етикета е за другите наши купувачи, не е за продажба, само за вашиот квалитет и стил референца. Па, ве молам да ми испрати свој дизајн или логото пред поставување на цел, јас ќе ви цитирам цената. Ако немаат свој дизајн, молам да ме известите за вашата идеја, ние ќе го направи уметнички дела за потврда пред производство.
За повеќе етикета слики, ве молиме посетете ја нашата веб страница : www.clothinglabels.cn
Othere облека, додатоци со висок квалитет.

Тип На Производ:
облека labels
Бренд Име:
Pinli
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Облека,Чевли,Кеси
Функција:
Еко-Пријателски,Перат
Број На Модел На:
K002469
Материјал:
Метал
Техника:
Врежана
R

Додатоци на производи