.

.

Класична Црна Масти Квартал Пакет Памучна Ткаенина Tilda Quilting scrapbooking Комбинација 9 Дизајни Избрани 50CMx50CM/Парче

Класична Црна Масти Квартал Пакет Памучна Ткаенина Tilda Quilting scrapbooking Комбинација 9 Дизајни Избрани

DEN 471.00
DEN 941.76
-50 %
Од стока


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Име : памучна ткаенина масти четвртини пакет
Материјал : 100% памук. тенка,не густа,погоден за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти,почетник пракса.
Портретирани како слика се прикажува,9 дизајни колекција
Големина : 1piece= 50 CM x 50 CM(намалување од рака , +-2cm грешка)
Пакет Содржина : 9 дизајни,едно парче по дизајн.
Ве молиме љубезно ве молиме Имајте во предвид :
1)1 парче по дизајн,НЕ може да одберете дизајн.
2)пакетот е пре-сече,ако цел 2 или многу повеќе,тоа НЕ е континуирано.
3)на овој пакет е со основен квалитет, тенка, не густа, ако треба висок квалитет снопови, ве молиме да се купат од страна на овој линк

Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Стил:
Обична
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Ширина:
50cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Nonwoven Техника:
no
Тип:
Памук Ткаенини
Плетени Тип:
no
Употреба:
tilda,крпеница,scrapbooking,занает шиење проекти
ткаенина, крпа, текстил:
масти квартал пакет
Материјал:
100% Памук
дизајн:
цветни шари,plaid,точка,ѕвезда,леопард
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Трговија на големо:
Yes
Пакет Содржина:
9 парчиња
Големина:
50cm*50cm/piece
боја:
црна класичен
is_customized:
yes
R

Додатоци на производи