.

.

Couture модни ткаенина--лен се вклопуваат, twill, сива цвеќиња предиво обоена за фустан, здолниште, занает, врвот, вест, грб, панталони со двор

Couture модни ткаенина--лен се вклопуваат, twill, сива цвеќиња предиво обоена за фустан, здолниште, занает,

DEN 1247.04
Од стока


Вашата цел ќе биде предаден in1-3 работен ден од Кина пост воздух mail по вашата исплата е расчисти. Цената е за еден двор. Ако сакате посебни должина на, ве молиме слободно контактирајте со нас. **************************************************DESCRIPTION************************************************ Ние ќе ја намали вашата нарачка и чувајте ги сите континуирано.
Материјал : 39% лен, 61% полиестер
Боја : како на сликата
Ширина : 165cm
Тежина : 255g/метар
Соодветност : фустан, здолниште, занает, врвот, вест, грб, панталони
Се протега на ветер :
√не-еластичен
малку еластичен
прилично широк
еластичен
Тежина на ветер :
светлина
√умерена
тешки
Дебелина, индекс :
чиста
полу-чиста
мало чиста
√нема чиста
Мекост на ветер :
sculptural
прилично sculptural
√умерена
мека
Сезона соодветноста :
√пролет
√лето
√есен
зима
Оваа couture модни ткаенина ужива голема воздух пропустливост поради лен материјал прилог. На сиво предиво обоена цвеќиња се едноставни но елегантни. Тоа е прилично погоден за женски грб дизајн.
*Ве молиме да се потсети дека вистинската боја може да изгледаат различно од слики, бидејќи камерата, светлина и го следат..,која не треба да биде причина за не-позитивни повратни информации.

R

Додатоци на производи