.

.

16MP Full HD 1080P 60FPS HDMI USB Излез Индустриски Микроскоп Камера+200X C-планината Леќа+56 LED Светло Прстен Светлина илуминатор Светилка

16MP Full HD 1080P 60FPS HDMI USB Излез Индустриски Микроскоп Камера+200X C-планината Леќа+56 LED Светло Прстен

DEN 12959.52
Од стока

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 16.0 ПРАТЕНИК 1/2.33 Инчен голема големина Јапонија CMOS ТФ-Картичка Видео Рекордер Фото Модел / Видео Модел Индустрија Cmos Камера. Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било HDMI монитор , Проектор или ТВ. Тоа се изгради во дигитална crosshairs и боја контрола, додадете линија на слики, замрзнување ,Огледало, да Ротирате, Негативни Снабдување USB2.0,HDMI HD видео,Две излезни порти Ние продаваме голем дел на industy фабрика, потоа делата може да се види проблеми директно во Мониторот. Спецификација : Модел : Камера со HDMI USB2.0 две излез Image sensor : 16 мегапиксели Panasonic сензор Рамка го оценувате : 60 F/S @ HDMI излез Домување : Сите метални Поддршка C-Планината леќа баланс на Белата боја : Auto/manual Дигитални зголемување : 5 пати дигитален зум Светлината контрола : Auto/manual Боја : Р/G/B прилагодливи Замрзнување : Поддршка на Филмот и на рекорд : за Поддршка на Крстот курсорот : Поддршка за мулти-боја, големина прилагодливи Попречно и вертикална линија за Поддршка мулти-боја, 4 парчиња на кратката линии/вертикални линии, moveable SNR Поддршка ТФ-картичка интерфејс : Макс 32 G HDMI интерфејс : Стандарден HDMI излез (Тип А) резолуција на Слика : 4608 * 3456 (за ТФ-Картичка), 1920 *1080 (за PC преку USB) Видео резолуција : 1920 *1080 @ 30 FPS (за HDMI USB) Видео формат : AVI Баланс на Белата боја : Автоматски Осветлување : Автоматски Боја : Боја Негативни : Поддршка Morror : Лево/десно,Горе/Dow OSD : англиски/Кинески Линија : различна боја,4 хоризонтална линија , 4 вертикална линија,секое позиции 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина : Обезбедува интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 56 светла бела LED светилки за Осветлување на ветер променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ, авто. префрлување Внатре дијаметар на прстен светлина : 1.0" (27mm) Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm) Работни Растојание : 27mm-45mm Функција : да Работи на далечина : 95-250mm зум c-планината Леќа 0.5 X C-планината адаптер за Зумирање на ликвидност : 1 : 6.5 Цел Зголемување на Моќта на 0.7 - 4.5 X(околу 10 - 200 X на екранот) Големина : 175mm Пакет incluede : 1 x 1080 P USB/HDMI Камера 1 x Напојување 1 x HDMI Кабел 1 x Софтвер ДИСК 1 x Далечински Управувач 1 x Камера Стојат 1 x 56-LED Прстен Светлина 1 x 200 X C-планината Леќа

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
видео микроскоп
Бренд Име:
Eakins
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
16MP
Излез:
HDMI+USB
R

Додатоци на производи