.

.

Висок квалитет 4mm Мерење Калибар WF30 Colorimeter ,боја метар , боја на читателот

Висок квалитет 4mm Мерење Калибар WF30 Colorimeter ,боја метар , боја на читателот

DEN 83040.00
Од стока


WF30 colorimeter 4mm дијаметар верзија е специјално дизајниран, особено за една мала област, лак и други посебни површина тип мерење на трошоците-ефективна прецизност colorimeter. WF30 има три мерење извори на светлина (D50, D65 и F11), два режими на боја (CIE1976 LAB, CIELCH), боја разлика формула ( ΔE * ab); два јазика модели (Поедноставен Кинески и англиски јазик) и 3 мерење calibers да се избере. WF30 colorimeter има поголем капацитет за складирање на податоци, просторот, можете исто така да додадете мини-печатари да се направи реално време печатење на мерни податоци. Бројот на независни национални иновации патенти интелектуална сопственост, за да се осигура дека инструментот е водечка позиција во домашното боја разлика мерења на локации, и да се израмни со меѓународни бренд сила. Висока точност
Примена : : colorimeter се применува во текстил, печатење и боење, облека, обувки, кожна, хемикалии, пластика, пластика, пигменти, бои, мастила, печатење, метал, фотографија, играчки, и други индустрија боја контрола на квалитет, боја контрола, боја анализа, sampletesting, линија за производство тестирање, исто така, погодна за шприц, мастило, боја, спреј и други помошни боја
.Chromaticity дијаграм, боја разлика пристрасност Слика директно имплицира поголем фонт на екранот, да биде јасно на прв поглед
5. Новиот оптички структура, за да се постигне постабилна мерење (Патент Бр.
WF30 Прецизни Colorimeter
Број На Модел На
WF30
Display mode
CIELAB , CIELCH
Боја разлика формула
ΔE *ab
Осветлување Состојба
CIE Препорака : 8/d
Извор На Светлина
LED сина светлина побудување
Сензор
Photodiode низа
Мерење На Бленда
Φ8mm
Мерење На Состојба
Набљудувач : CIE 10° Standard observer извор на Светлина : D65 D50 F11 (TL84)
Содржи светлина начин : SCI SCE
Мерен Опсег
L : 0-100
Повтори Точноста
ΔE
Табела Разлика
ΔE
Мерење На Времето
0. Дизајн во согласност со индустријата норми, добро се чувствуваат, лесен за разбирање, Мирно тело. Јасна и светла екран, голем фонт на екранот, интуитивен chromaticity дијаграм,
боја разлика пристрасност фигурата ја покажува боја симулација.Анализа на најдобар асистент на боја, наједноставниот операција хроматска метар
4. Висока стабилност
10.5 втор
Капацитет На Складирање
100 стандард примероци и 20000 тест примерок
Батерија за Напојување
Li-ion батерија, 5000 пати Мерење
Животниот век на Крушка
5years повеќе од 160 милиони мерење
Екран
TFT вистинската боја за 2,8 инчен@(16 : 9) Резолуција сооднос : 400x240
Интерфејс за Надворешен
USB2. Вграден-во табла автоматско поправање функција (патент Бр. Постојните на пазарот colorimeter повеќето интуитивен, брза и едноставна операција интерфејс
5.Напредно Управување Со Енергијата
Предност
1.Дизајнот на човечки инженеринг механика
6.0 (USB-Б),-ПОДАТОЦИ за комуникација со "боја анализа на системот" софтвер
RS-232 (115200bps)- поврзан со микро печатач
Работна Температура Опсег
0°C-40°C (32°F-104°F)
Температура На Чување Опсег
-20°C-50°C (-4°F-122°F)
Влажност Опсег
Релативната влажност помалку од 85%,без кондензација
Нето Тежина
700g
Димензија
199x68x90mm
Demension по пакет
400x240x340mm
Стандард Додаток
3000m AH Li-ion батерија/AC адаптер/User manual/Гарантен лист
Опционални Додатоци
Брашно мерење на уред/Течни мерење на уред/Микро печатач
Функција :
1. Тоа може да се користи со стандардот "боја анализа на системот" софтвер.Висок повторување на точноста : ΔE
7.Едноставна, прецизна, лесна-за-користење, лесен
3. Мерења порта за позиционирање функција (Патент Бр. Во мал уред, мали делови, лак исклучителен квалитет во боја на препознавање на лице за да донесе голема погодност за корисникот. Напредно Управување Со Енергијата
9.
Висок квалитет 4mm Мерење Калибар WF30 Colorimeter ,боја метар , боја на читателот
Опис :
WF30 colorimeter е висока прецизност, висока стабилност, разновиден colorimeter.Преку Националните Метрологија (SCM)
8.Преку SCM тест
2.

R

Додатоци на производи