.

.

Elecrow за 2,8 Инчен TFT Допир Shield V4.3 за Arduino Мега 240x320 LCD Модули 2.8 TFT Дисплеј со SD Картичка DIY Комплет

Elecrow за 2,8 Инчен TFT Допир Shield V4.3 за Arduino Мега 240x320 LCD Модули 2.8 TFT Дисплеј со SD Картичка

DEN 1544.16
Од стока

Elecrow за 2,8 Инчен TFT Допир Shield V4.3 за Arduino Мега 240x320 LCD Модули 2.8" TFT Дисплеј со SD Картичка DIY Комплет
Опис
Оваа TFT Допир Shield е Arduino/Crowduino/Arduino Мега компатибилен, тоа изградено една 2.8" TFT Дисплеј и resistive екран на допир панел, да се направи ова shield погоден за рачни уреди.
Оваа TFT Допир Штитот е 240x320 пиксели со индивидуални пиксели контрола, го користи ILI9341 возачот и SPI интерфејс за комуникација со контролори, како што се Arduino, заштедувајќи ви многу Arduino игли за други usages во вашите проекти. Освен тоа, приклучок за SD картичка исто така е вметнат за да ви помогне да развиваат апликации кои складирање на податоци е потребно како дигитална слика на албумот.
Карактеристика на LCD Возач : ILI9341 Светлото контролира 65535 богати бои SPI Комуникација Напон : 4.8~5.5 V Max Струја : 200 m A Резолуција : 320x 240 LCD Панел Големина : 2.8" Touch Режим : Отпор Пакет листа
2.8" Инчен SPI TFT LCD екран на Допир Shield PCBA x1 Прирачник и techsupport :
За Нас
Elecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина. Корист од најголемите електронски пазар, локално производство на енергија и удобен глобално логистички систем, голем број на смешни и возбудливи производи се создадени секој ден. Ние се интегрираат ресурси да им служи на новата ера на иновации.
За да се направи вашите одлуки и иновации полесно, ние нудиме различни развој платформа, модули, алат, електронски компоненти,како и други отворен код хардвер.ние исто така, обезбеди голем број на видови на услуги ,вклучуваат Фузија PCB услуга, Компонента Извори услуга и PCB Монтажа сервис итн.
Без разлика дали сте љубопитни студент, квалификуван инженер, или hobbyist кој сака да создаде, секогаш ќе биде нешто тука да ги задоволи вашите потреби - и ако не постои ,ние би сакале да знаат. ве молиме слободно контактирајте со нас.
Задоволството На Клиентите
Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и 5 ѕвезди за нас доколку не сте задоволни со нашите производи и услуги.
За било какви причини, не сте задоволни со предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши проблемите и да ви овозможи со најдобра клиент servcies. Гаранција & Return
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме да направиме.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.
Ние обезбедуваме 1 месец замена и 12 месеци за одржување гаранции. Објекти се заменува за време на првиот месец или одржува на првата година.
Пред да се вратат предмети, ве молиме контактирајте со нас и бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати на адреса
Плаќање
Ние го прифатат плаќање преку Кредитна Картичка, paypal или онака дека Aliexpress поддржува.
Превозот 1. Ние поддршка world wide превозот со следење на број(Регистрирани воздухопловната) и да изразат(DHL/ФЕДЕКС/UPS/EMS).
2. Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
3. Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.
Превозникот Име Проценето Време во Транзит од Кина до Дестинацијата Следење на Услугата 3-5 дена www.dhl.com 3-5 дена www.fedex.com 3-5 дена www.ups.com 5-10 дена www.ems.com.cn 7-25 дена www.hongkongpost.com
4. Процесирање на нарачката Време : Нарачки ќе бидат обработени во рок од 1-2 дена по исплата е расчисти.
Техничка поддршка за Техничка поддршка е да им помогне на сугерираат производи да се купат и да се осигура дека оние кои производи се работи како што се очекува.

R

Додатоци на производи