.

.

DC12-24V 24 Копчињата со музика контролер 3 канали IR-далечински RGB контролер Звук Чувствителни за 5050 3528 led лента светилка светлина

DC12-24V 24 Копчињата со музика контролер 3 канали IR-далечински RGB контролер Звук Чувствителни за 5050 3528

DEN 449.00
DEN 548.16
-18 %
Од стока

DC12-24 V 24 Копчињата со музика контролер 3 канали IR-далечински RGB контролер Звук Чувствителни за 5050 3528 led лента светилка светлина
Опис :
Работен напон : DC12 V~24 V
Максимална излезна моќност : 108 W(12 V) 216 W(24 V)
Излез : 3 канали
Излезна струја : 3А/канал
Поврзете на владата : Заеднички анодна
Контрола на владата : IR
Далечински, преку : 1 * CR2025 (не се вклучуваат)
Контрола на далечина : 5~15 милиони
Работна температура : -20~45degrees целзиусови степени
Далечински управувач големина : Прибл. 8.5 * 5.2 * 0.5 cm
Контролор големина : Прибл.15.5 * 7.6 * 2.9 cm
Пакет тежина : Околу. 155g
Карактеристики На Производот :
Бојата се менува со ритамот на музиката.
Со инфраред безжичен далечински управувач, многу лесно да се контролира RGB LED ленти.
16 статични бои, 2 динамички режими : flash и исчезнат; 2 звук промена на режимот.
Прилагодливи звук примање на чувствителност.
3-начин излезни порти.
Се прилагодува осветленоста и динамична игра брзина.
Широк влезниот напон и голема излезна моќ.
обрнете внимание на :
5050-60led/m led лента 10m
5050-30led/m led лента 20м
3528 led лента 30m
(во текот на должината треба да се поврзете со засилувач )
Пакет содржи : 1 * LED Контролорот 1 * IR-Далечински Управувач (Батерија, не се вклучени) 1 * Упатството за Корисникот

R

Додатоци на производи