.

.

За LED Лента Автоматско МИНИ DC5-24V ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор Switch 5A Промоција

За LED Лента Автоматско МИНИ DC5-24V ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор Switch 5A Промоција

DEN 164.00
DEN 192.48
-15 %
Од стока


ПИР (Пасивен инфраред) сензор за Движење е pyroelectric уред може да открие преселбата со откривање на инфрацрвени зраци емитирана од човечкото тело
Оперативен напон е 5~24 VDC, и излезен напон е еднаков на влезен напон
Висока чувствителност, лесен за инсталирање
Широко се користи на Движење се активира осветлување, LED ленти систем за безбедност, автоматски сензорни уред и повеќе
Спецификации :
Опис Пасивни Инфраред Движење Оперативен напон DC 5~24 V Излезниот напон Еднаков на влезен напон Оптоварување тековната 5 A уреди со покажувач на метод Пасивни Откривање спектар 120 степени конус агол Предизвика начин континуирано предизвикувајќи Откривање на далечина 5 M~7 M Големина (L*W*H) 50*26*21mm
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 0-2mm грешка поради прирачник за мерење, ви благодариме за разбирањето.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодариме!
пакетот вклучува :
1 x LED Лента Автоматско МИНИ DC5-24 V ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор Switch 5 A '

Бренд Име:
OOTDTY
Гаранција:
Никој
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Карактеристики:
Сензор Детектор Префрлате
Број На Модел На:
Други
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
Никој
R

Додатоци на производи