.

.

12V 360 степени Безбедност ПИР Инфраред Движење Движење на Сензорот Детектор Switch Таванот Монтирани L15

12V 360 степени Безбедност ПИР Инфраред Движење Движење на Сензорот Детектор Switch Таванот Монтирани L15

DEN 240.00
DEN 258.72
-7 %
Од стока


Описи :
На детектор на движење донесува добра чувствителност детектор, интегрирано коло. Тоа собира автоматизам, погодно безбедно, заштеда на енергија и практични функции. Тоа го користи инфрацрвена енергија од човечкото како контрола-сигнал извор, тоа може да почне оптоварување одеднаш кога се влегува откривање поле. Тоа може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски. Тоа е лесно да се инсталира и се користи нашироко.
Функција
100% сосема нов и висок квалитет;
Овој производ е инфраред чувствителност детектор, тоа се користи како погодно безбедно заштеда на енергија сензор switch.
Тоа го користи инфрацрвена енергија од човечкото како контрола-јачина на изворот, штом ќе се детектира движење со тоа што ќе се вклучите светлата.
Тоа може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски, оваа единица е 6m опсег и 360 степени откривање агол.
Тоа е широко се користат каде што луѓето заборавајте да го светло се исклучува.
Спецификација
Напон : 12 V
Максимално Оптоварување : Resistive оптоварување ≤1000 W Индуктивен Товар ≤400 W(блескаво сијалица, 1000 W,заштеда на енергија светилка/флуоресцентна светилка 400 W, вниманието 200 W )
Откривање Спектар : 5-8m
Откривање Агол : 360°
Време на Поставување : 15 секунди - 350 секунди
Таванот Отворање Дупка : 42-45mm
Оптички Смисла : 10-500 LUX
Големина : 65x52mm
Количина : 1 Сет
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакет Содржина :
1x Сензор за Движење Детектор на Светлина се Префрлите
1 x Упатство

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1A60323
Карактеристики:
Други
Тип На Прекинувач:
сензор префрлате
сертификација:
CCC
Гаранција:
Други
Бренд Име:
YAM
R

Додатоци на производи