.

.

Нови AC напон 220V 1CH Реле Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Powwer Switch Приемник Предавателот

Нови AC напон 220V 1CH Реле Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Powwer Switch Приемник Предавателот

DEN 457.00
DEN 593.28
-23 %
Од стока


Нови AC напон 220 V 1 CH Реле Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Powwer Switch Приемник Предавателот
Спецификација : 1.Примачот Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V) Max Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А ) Канал : 1 CH Работна Фреквенција : 315 MHZ/433.92 MZH Приемник чувствителност : : -105 Db Работна температура : -10 "C - +60" C Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
2.Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50m/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz (Default 315 MHz) Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 3.Функција : A : Еден-Нема врска е Еден. Б : за да се ПрефрлатеПоврзете се "Т& Mid Dot "е Смениш. C : Latched- Поврзете се "L& Mid Dot" е Latched. ЕденПритиснете на Предавателот копчето , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување; примачот реле е ИСКЛУЧЕН, Вклучи / исклучи-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО, LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, Притиснете на предавателот копчето Б, реле е ИСКЛУЧЕНО. 4.Метод на учење : Учење код : Одржување притиснете го копчето за учење копчето ,LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето,додека LED индикатор престане да трепка брзо ,тоа значи учење успешно. Отстрани код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот околу 10 секунди . Кодот ќе бидат избришани. 5.Пакетот вклучува : 1 X Приемник (Со капак) 2 X Предавател (за батеријата не се вклучуваат)

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
Излез 220 V Ресивер
Број На Модел На:
TM1-220-T2
тековната:
10A
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
R

Додатоци на производи