.

.

10 x Ултра Мини Лост Actuator Microswitch SPDT Под Минијатурни Микро Прекинувач

10 x Ултра Мини Лост Actuator Microswitch SPDT Под Минијатурни Микро Прекинувач

DEN 44.64
Од стока


Под-минијатурни microswitch со лост actuator и SPDT контакти погоден за широк спектар на апликации.
Пакет од 5 прекинувачи SPDT контакти 13mm должина на рачката PCB лемење терминали Мал и компактен packag Димензии 12.7 x 5.8 x 6.5 mm Теренот 6.5 mm Оценка 1А 250 VAC, 2 A 30 VDC Контакт Отпор 30 MΩ Max Оперативни Температурата од -25°C до +65°C

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
ЕМК,CCC
Број На Модел На:
Микро Прекинувач
Тип На Прекинувач:
Микро Прекинувач
Карактеристики:
Микро Прекинувач
Гаранција:
1year
Материјал:
Пластични
R

Додатоци на производи