.

.

(Жешка !) 16mm Прстен осветлени Latching push копчето 2NO2NC(PM162F-22ZE/Б/12V/A,CE,ROHS)

(Жешка !) 16mm Прстен осветлени Latching push копчето 2NO2NC(PM162F-22ZE/Б/12V/A,CE,ROHS)

DEN 223.20
Од стока


Дел број :
PM162 F-22 ZE/Б/12 V/A
Инсталирајте дијаметар : 16mm
Вклучете оценка : 3А/250 VAC
Облик : Рамна глава
Функција : Latching тип(2 NO2 NC)
Led type : Прстен осветлената
Боја : Сина (Другите бои може да се избере : Црвена , Жолта , Зелена , Бела , Портокалова )
Напон : 12 V (Други напон може да се направи за да цел : 2.8 V да 250 V)
Терминал : 8 Pin терминал
Кора материјал : Црна алуминиум
Температура : - 40 до 75 Степен
Pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!!
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!
На гласачките места :
За бесплатен товар наплаќаат по КИНА Пост не се стабилни превозот време, понекогаш треба 60days на бродот, па pls сметаат дека ова пред цел.
Подолу pls проверете други производи прекинувач :

боја:
Сина, Зелена, Портокалова, Црвена, Бела, Жолта
Напон:
6V, 12V, 24V, 110V, 220V, Other
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Карактеристики:
Latching push button
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1year
тековната:
3A
Бренд Име:
ELEWIND
Материјал:
Алуминиум Легура
Број На Модел На:
PM162F-22ZE/Б/12V/A
R

Додатоци на производи