.

.

50/60 Hz XB2-BA3311 притисок switch 22mm електрични префрлете се притисни на копчето со Знак

50/60 Hz XB2-BA3311 притисок switch 22mm електрични префрлете се притисни на копчето со Знак

DEN 283.20
Од стока


Ве молиме имајте во предвид :
1) XB2-БА има Различни Марко Бела стрелка , Црна стрела , Зелена и Црвена боја . Ве молиме имајте во предвид знак кога у направи цел.
2)И белешка на Контакт Тип, или БЕЗ КООРДИНАТОР,ве молиме. Ви благодариме многу.
Карактеристики :
1 Основни spec код : 22mm
2 Заштита одделение : IP40, IP65
3.Електрични издржливост : 50 x 104
4.CE,CCC сертификација
Примена :
XB2 серија pushbutton прекинувачи се користи во индустриска контрола кола на AC 50 Hz или 60 Hz, отценети оперативен напон до 380 V и подолу, DC оперативен напон до 220 V и подолу за контролирање во магнетно стартер, контактор, реле и други електрични кола. Копчиња со ознака во согласност со стандардот на GB14048.5-2001.
Производ податоци :
Основни технички параметар на копчето
Основни технички параметар на јачина на светилка
Стапки изолација напон
600 V AC(50 Hz/60 Hz)
Отпорност на изолација
50 MΩ
Конвенционално греење на струја
10 A
Контакт отпор
25 MinΩ
Отпорност на изолација
50 MΩ
Pc го издржат напонот
AC 2.5 KV/мин
Контакт отпор
25 MinΩ
Напонски бран
±20%
Механички живот
100*10000(Pustbutton)
50*10000 Селектор префрлате
Копчето се префрла
Осветленоста
60cd/м2
Електрични живот
500*10000(Pustbutton)
25*10000 Селектор префрлате
Копчето се префрла
Континуиран работен век
10*10000h
Боја по желба :
Нашата Посветеност :
ПОДОБРА ЦЕНА од други продавачи за вас, бидејќи на Фабрика за Директна Продажба
ПОДОБАР КВАЛИТЕТ отколку пред предизвикани од нашите 10+ години работно искуство
АКЦИИ ВО ТРГОВСКИТЕ секогаш сопствена на нашите Брзо & Професионални линија за производство
БРЗА ИСПОРАКА секогаш направени од страна на нашата ГРУПА е Enthusiam
ВРЕМЕТО за ОДГОВОР во рок од 24 часа се за нашиот ТИМ, Страст & Трпение
За испорака :
Ве молиме слободно да ни e-mail ако било какви прашања.
Тоа е Наше Задоволство да Ви Послужи.
ВАШИОТ БЕНЕФИЦИИ Е НАШИОТ БИЗНИС!

R

Додатоци на производи