.

.

водоотпорен DC-DC buck конвертор,DC 12V/24V (8.5 V-40V)на текст,5V/25A/125W излез

водоотпорен DC-DC buck конвертор,DC 12V/24V (8.5 V-40V)на текст,5V/25A/125W излез

DEN 936.00
Од стока


Спецификација :
Состојба : Едно парче нов висок квалитет на DC/DC Конвертор Регулаторот 12 V/24 V (8.5 V-40 V)Чекор надолу за да 5 V
Инфо : DC/DC 12 V/24 V (6 V-40 V) Чекор надолу за да 5 V 25 A 125 W
Големина(мм) : 74 x 74 x 31
Теренот на дупки : 65mm
Дијаметар : 6mm
жица должина : 120mm
тежина : 0.3 Kg/ЕЕЗ
епоксидна potting, сеизмички, вода, влага, прашина, долгорочно стабилен и сигурен квалитет.
тенок, мала големина, висока ефикасност, лесно за инсталација.Алуминиум легура Школка водоотпорен,квалитетот е стабилен и сигурен.
Функции и параметрите :
1. синхрони исправање, конверзија стапка е 90% со многу ниска топлина.
2. авто заштита над напон, над сегашната, во текот температура, краток спој, ,можат да работат во нормална состојба кога вратени.
3. влезен напон : DC 12 V/24 V (6 V-40 V)
4. излезниот параметар : DC 3.3 V
5. Излезна моќност : 25 A 82 W
6. излез бран : 50m V (МАКС) на 20 милиони пропусен опсег
7. работна температура : (-40 °C-80°C) кога тоа е повеќе од 40°C,ве молиме бидете пониска сила, или да се зголеми на топлина дисипација
8. полно оптоварување температура се зголеми : од 50°C
9. Оптоварување регулатива : ± 1%
10. напонот пропис го оценувате : ± 2%
11. ГОЛЕМИНА : 74*74*32-МИЛИМЕТРИ; Теренот на дупки : 65mm ;Дијаметар : 6mm; жица должина : 120
12. минимум притисок : 2 V
13. Алуминиум Школка
Карактеристики : Overvoltage заштита Прекуструјна заштита Прегреат заштита од Краток спој заштита на Текст Обратна Поларитетот Заштита : None (ве Молиме Серија диоди на влезната порта.) Водоотпорен дизајн Водоотпорен целосна potting

R

Додатоци на производи