.

.

ELEWIND 22mm 3 LED боја водоотпорен притисни копче за префрлување(PM221F-11ZE/RGB/12V/S)

ELEWIND 22mm 3 LED боја водоотпорен притисни копче за префрлување(PM221F-11ZE/RGB/12V/S)

DEN 434.40
Од стока


Стандардно заеднички pin на RGB led е анодна . ако ви треба заеднички pin со катоден , plaese остави порака до нас кога ќе се направи ред ,ви благодарам!
Дел број : PM221 F-11 ZE/RGB/12 V/S
Инсталирајте дијаметар : 22mm
Вклучете оценка : 3А/250 VAC
Облик : Рамна глава
Боја : Црвено-Зелено-Сина
Напон : ОД 6 V за 48 V
Функција : Latching(1 NO1 NC)
Терминал : 8 pin терминал
(4 игли за LED, една е заедничка игла во анодна, уште 3 игли за Црвена,Зелена,Сина боја)
Ако ви треба заеднички pin во катоден, pls контактирајте со нас.
Кора материјал : Нерѓосувачки челик
IP оценка : IP65
Температура : - 40 до 75 Степен
LED Терминал цртање :
Се истакна : Овој тип на заеднички pin е во анодна, ако треба и во катоден pls информираат.
За повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна :
За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние не cann
бидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days. Значи, ако стоката не ги добиле на време, pls контактирајте ме, јас ќе ви обезбеди подобар начин за решавање на овој проблем.Ви благодариме.
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!
Подолу pls проверете други производи прекинувач :

R

Додатоци на производи