.

.

ZOCAI Нов Дизајн Ангажман Прстени Вистински Природен Дијамант 0.3 КТ F-G/SI 18K Бело злато (Au750) Дијамант Подарок Прстен

ZOCAI Нов Дизајн Ангажман Прстени Вистински Природен Дијамант 0.3 КТ F-G/SI 18K Бело злато (Au750) Дијамант

DEN 78122.00
DEN 118367.52
-34 %
Од стока

Еден Од ZOCAI Продавница за Накит
Бренд Име : ZOCAI
Модел Бр. : JBW00950
Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печат
бело злато / роуз златен/ жолт злато достапни
Објектот тежина : Околу. 2.5 g
Сертификат : GIC (основен) или NGTC
Ако сакате ГИА сертификат, ве молиме контактирајте со нас.
=================================
Главниот камен тип : 100% Вистински Дијамант
(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)
Главниот камен тежина : 0.3-КАРАТНО
Главниот камен парчиња : 1 КОМПЈУТЕР
Главниот камен боја : F-G
Главниот камен јасност : SI
Главниот камен намалување на : ВФ / Круг
=================================
Страна камен тип : 100% Вистински Дијамант
(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)
Страна камен тежина : 0.13 КТ
Страна камен парчиња : 28 КОМПЈУТЕРИ
Страна камен боја : I-J
Страна камен јасност : SI
Страна камен намалување на : Круг

Прстен Големина:
4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Бренд Име:
ZOCAI
Бели Дијаманти Боја:
F
CertificateType:
GIC
Дијамант Намали:
Одлични
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Страна Камен:
дијамант
Метал Печат:
18k
Дијамант Карат Тежина:
0.3-КАРАТНО
Стил:
Класичен
Повод:
Ангажирање
Поставување Тип:
Prong поставување
Главниот Камен:
дијамант
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Бело Злато
Број На Модел На:
JBW00950
Сертификат Број:
GIC
Дијамант Јасност:
SI1
Страна Камен Тежина:
0.13 КТ
R

Додатоци на производи