.

.

Labelife 10 Парчиња 9mm 40914 Сина боја на Бела Компатибилен DYMO Д1 Етикета Ленти Замена за DYMO LabelManager и LabelPoint Системи

Labelife 10 Парчиња 9mm 40914 Сина боја на Бела Компатибилен DYMO Д1 Етикета Ленти Замена за DYMO LabelManager

DEN 1655.00
DEN 1838.40
-10 %
Од стока


Модел : A40914 ( компатибилен со DYMO S0720690 , 40914 )
Боја : Сина, Бела
Големина : 9mm Х 7m ( Пакет од 10 )

КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СКЛАД АПЛИКАЦИЈАТА ДОМАШНА И ИНДУСТРИСКА ПРИМЕНА
1. Етикета на вашите датотеки,пенкала,книга, 1. Ефикасна организација е клучна за 1. Одлично за етикетата вашите лични
документи итн се лесен за управување со магацин. Етикета предмети,тогаш ќе се најде
најдете и orgainazation. складирање багажник,сите суровини, нив лесно и не е лесно да се изгуби.
категорија на производот,нека ви
2. Треба да се користат некои канцеларијата за подобрување на работа ефикасност. 2. Етикета исклучителна кутија , цевка
производот,но не знам машина за безбедност , прекинувачи
кој знае што,користење на нашите p - 2. Одлично да етикета на cabel, ви помогне да бидете отворени точно
допрете ознаки за лесно componet,електронски дел, прекинувачи брзо.
се разликуваат . switch, предупредува изјава ,
средства тагирање , итн. 3. Замена TZ лента, исто така, погодна
3. Добар за употреба етикета фиксни за електронски и telecommuni-
средства, вклучувајќи компјутери, 3. Со цел да се избегнат непотребни апликации за ратификација , хотел
тастатури,столици,маси и губење на напојување во апликациите , можете да етикетата
воздух-услови . во иднина, користете p-допир етикети да ги секаде каде што сакате.
дистрибуција кутија.


Тип:
печатач лента
Број На Модел На:
A40914
Бренд Име:
Labelife
Применливи Опрема:
етикета печатач
Функција:
Компатибилен
боја:
Црно на Бело
Компатибилен Бренд:
Dymo
Големина:
9mm*7m
Гаранција:
1 година
R

Додатоци на производи