.

.

Бесплатен Превозот Посебно Дизајнирани Sublimaiton мастило за Epson печати ја главата DX4/5 /7

Бесплатен Превозот Посебно Дизајнирани Sublimaiton мастило за Epson печати ја главата DX4/5 /7

DEN 3083.00
DEN 3503.52
-12 %
Од стока


Бесплатен Превозот Посебно Дизајнирани Sublimaiton мастило за Epson печати ја главата DX4/5 /7
Она што е вклучена во овој оглас
Сублимација мастило 1000 ML
Погоден за следните принтери :
1.преносот на топлината за Epson печати ја главата DX4/5
2.преносот на топлината за Epson DX4/5/7
3.Голем формат преносот на топлината за Epson DX4/5
Бои : PBK/C//M/Y/LC/LM/LBK/LLBK Сублимација Мастило
За користење со :
Посебно Дизајниран Sublimaiton мастило за Epson печати ја главата DX4/5 /7
Карактеристики :
1. Направени од увезени премиум суровини, Висока стабилност и печати ја главата затнување слободни
2. Компатибилен со широк формат pritner Перо Про 4000/4400/7600 9600/10600
Компатибилен со thecartridges : C13 T544100/ C13 T544200/ C13 T544300/C13 T544400 / C13 T544500/ C13 T544600/ C13 T544700/ C13 T544800/
3 Ова е универзална dtye сублимација мастило за Epson 6 Колор инкџет печатари
4. Широк избор на бои и добра компатибилност на бои може да ви претставува најдобри перформанси
5. Висок resisitantce на светлина, триење и перење
Примена :
За дигитален текстилни печатење на Полиестер, Најлон, Полиуретан, итн. и топла пренесување на метал, порцелански, пластични, столарија, итн. материјали со слој. Тоа може да се печатат на Т-маици, порцелан, облека, стакло и текстил, декорација, отворено рекламирање, подарок поле, ткаенина индустрија, портрет индустрија, етикета и картичка индустрија.
Услови На Чување :
Запечатени, да ги задржи подалеку од сонце во 5-25 целзиусови степени Степен за 12 месеци,
Напомена : Откако се отвори, да ги задржи подалеку од Сонце и користете го до шест месеци
Сите слики испратени се само за вашиот референца. Ве молиме да ми каква боја во кој печатач модел пред да го купат.
Превозот
I. Ние Брод на Светот (некои земји и APO/FPO исклучени).
Ве молиме бидете сигурни да имате точно превозот адреса на исходот. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
II.Предмети ќе се испраќаат преку воздухопловната од Кина во рок од 1 до 3 работни дена по приемот на плаќање
(освен викендите и официјалните празници) олово-време ќе се 10-25 работни дена во зависност од ефикасноста на локалните поштата.
Ве молиме да биде љубезно малку трпеливи и да не контактирате доколку објектот не беше примен по 25 работни дена.
III.Превозот услуга обезбедена од страна на EMS,DHL Fedex,UPS-от или други курир исто така е достапен тука за итни потреби.
Ве молиме ни e-mail, доколку е потребно.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Се врати и Политика за Наплата
Ние не се во согласност со 30 дена гаранција за враќање на парите. Ако има промени во вашиот ум ,за да можете да се вратите неотворена и неискористени предмети назад кон нас, за целосно враќање на средствата. Ве молиме имајте во предвид Купувачот мора да плати за враќање поштарина.Ако објектите се користат и отвори, ние го задржуваме правото да го одбие наплата барање. Ако 30 дена поминаа, клиентот е должен да се јавите на нашите Aliexpress услуга за понатамошна помош.
Ве молиме не објавуваат ништо назад пред да се јавите на нашите Aliexpress сервисот. Ќе се добие единствен матичен Бр. (за да се стави на пратката)неопходни за признавање врати стоката, како и забрзување на процесот за решавање на проблемот. Доказ за објавување секогаш треба да се добијат ,ние го задржуваме правата за да не издаде наплата ако купувачот не ја следат нашата политика на враќање.
Би сакал да ги информира сите понудувачи дека ние сме посветени на satisfication на нашите клиенти и да се обидат да обезбедиме најдобро ниво на услуга. Ако објектот ќе пристигне и не работи добро, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail во најрано време.

R

Додатоци на производи