.

.

2 Пакети, Црна, Мастило Касети за Dell T0529 за Lexmark 16 17 10N0016 10N0017 за Dell A720 A920 Сите во Еден Принтери

2 Пакети, Црна, Мастило Касети за Dell T0529 за Lexmark 16 17 10N0016 10N0017 за Dell A720 A920 Сите во Еден

DEN 718.00
DEN 755.52
-5 %
Од стока


Pls за Повеќе Избори.
Пакетот Вклучува 2 Црно Мастило Касети : Црна печатач касети за Dell T0529
-
Модел Бр. ОЕМ Бр. Боја Количина (парчиња) Д-529 T0529 Црна 2
-
Се користи за Dell/Lexmark/Леново принтери/препишувач/скенери/факс машини :
За Dell 720, Сите Во Еден A920..
за Lexmark Color Jet печатач i3/Z13/Z23/Z25/Z33/Z35/Z515/Z600/Z603/Z605/Z615/X1100 Series; Сите-во-One X74/X75/X83/X125/X1150/X2250; Compaqinkjet Printer IJ650 Series;
За Леново Hitachi Priusje 3200 Сите-во-one M720 ..
Висок Квалитет & Висока Мастило Капацитет Remanufactured Компатибилен Inkjet Принтер Ink Кертриџ
за Dell T0529 (1series)
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Зошто печатач покажува "НИСКО МАСТИЛО" или "ПРАЗНИ" или индикаторот светлина "ТРЕПКА"? (пример на слика s)
ИЛИ
Тоа не е квалитет проблем! Ова е поради тоа што оригиналната компанија блокиран чип технологија, па remanufactured мастило кертриџ чип не може да покаже точно мастило нивоа понекогаш.
Ве молиме игнорира и притиснете го копчето "OK" копчето за да продолжите со печатење, сите наши касети се полни со доволно мастило.
2. Зошто печатач покажува "грешка e4" или "да не препознаваат" или "неуспех", итн.? (Пример на сликата)
За оваа ситуација, обично има две причини за :
(1) Не е инсталиран и
(2) Мастило кертриџ чип добива валкани
Како да го направите?
Step1 : полетување мастило кертриџ и повторно да го инсталирате. Ако прашањето се уште постојат, повелете.
Step2 : Чистење на мастило кертриџ чип (контактор поени) со гума или алкохол памук брис (Како што е прикажано во Слика 1-2). потоа се ре-инсталира, ако не успее, ве молиме обидете се повторно.
Ако е потребно, чисти, исто така контактор поени на вашиот печатач, како што е прикажано на Слика 3.
По 2~3 пати, ако тоа уште не работи, ве МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС IMMEDAITELY за решенија.

R

Додатоци на производи