.

.

Трета Страна Бренд полни со мастило замена за HP Предност 655 за HP655 3525 4615 4625 5525 6520 6525 Печатач

Трета Страна Бренд полни со мастило замена за HP Предност 655 за HP655 3525 4615 4625 5525 6520 6525 Печатач

DEN 541.92
Од стока

За HP мастило кертриџ модели :
за HP 655 за HP655 Погоден за следните следниве принтери : за HP Предност 3525 4615 4625 5525 6520 6525
Пакување : 1*Црно Мастило кертриџ(целосна) H-655 BK со чип за HP 655 BK(CZ109 AE) 1*Синозелена Мастило кертриџ(целосна) H-655 C со чип за HP 655 C(CZ110 AE) 1*Магента Мастило кертриџ(целосна) H-655 M со чип за HP 655 M(CZ111 AE) 1*Жолта Мастило кертриџ(целосна) H-655 Y со чип за HP 655 Y(CZ112 AE) Мастило Касети употреба инструкции : 1) складирање на мастило касети - стави мастило кертриџ во собна температура средина, да се избегне светлина, силна светлина и топлина за складирање. Нов кертриџ пред инсталација мора да бидат растргнати нето порозност (односно жолта налепница) заптивки, и да се осигура дека секоја пора е сосема мазна, а потоа го инсталирате на вашиот печатач, тока менгеме заштита, според чистење копче додека мастило пополнување процес. 3 печатач не може да биде на хартија, но мастило кертриџ индикатор за светло трепка. Општо, ако нема докази за било хартија печатач, како што е гласот на хартија, да се тркалаат движења, како што се, индикатор за светло трепка во храна / кертриџ, понекогаш касети, исто така, автоматски се движи кон средината позиција, тоа е побарано од кертриџ проблем, тогаш ако ја инсталирате кертриџ грешка уште, ќе треба да го замени печати кертриџ. Мастило за принтери, генерално, во рок од една недела за да започнете со печатење, инаку мастило ќе се заглавени во млазницата мастило и прашина во воздухот на хартија и појава на coagulation. Секој пат кога ќе го инсталирате нов мастило кертриџ, генерално чистење на печатач главата 2-3 пати. Зачувувањето температура на принтер ink е ~+40, а на хемиска стабилност на мастило, може да бидат зафатени и кога температурата е под -20 или над -20 или 35. По мастило кертриџ е ставен во печатачот, не го симнат и го стави пред се промени, инаку тоа ќе влијае на печатење ефект се должи на воздухот запишување на млазницата мастило. По еден период на време, и потоа печати или слична ситуација, но на пишување е се повеќе и повеќе плитки до почетната страница е исто така многу плитки и дури и празно. (4), новиот мастило касети, откако машина, во замена на сечење на дел од поранешните. (3) кога било мастило кертриџ не е во мастило или не, печатач не е во можност да работат, дури и ако не е мастило во други мастило касети. На касети не се машина за инсталација се користи, не солза освен пакувањето и stoma печат кертриџ. Не се мрзливи, инаку тоа ќе влијае на откривање на печатење резултати и отпад мастило! (5) ако чистење се уште не е подобрена, не се отстрани мастило касети, препорачливо е да се направи тоа привремено во машина за неколку часа, но исто така да се подобри. (2), притиснете и задржете го печатач свој чистење копчето за 3 секунди за да се чисти печати ја главата, тестот треба да се затвори во исто време, притиснете во хартија копче и копчето 3 секунди. Квалитет на печатење пад, на пример : црно мастило плитки; боја содржината на делумни боја, или да ги печатите област е празно (односно, не беше во состојба да празнење мастило на) 2 секој пат кога ќе се печати, претходните неколку хартија ефекти, исто така може да биде, но по печатење еден или два листа, на ракопис е значително полесни, па дури и исчезна, станува чиста хартија. 4) метод за чистење и проверка на главата (1), преку компјутер, употребата на печатач софтвер во апликацијата лента со алатки да се открие и да печати ја главата чистење. (5), освен ако мастило кертриџ е променет, тоа не е обично е можно да се користи мастило кертриџ за заштита на мастило кертриџ. (2) по инсталација на нови мастило касети, прво мора да биде млазницата откривање, откривање и печатење шема или одредена боја не може да се погоди, се уште треба да се исчисти печати ја главата додека нормално, инаку печатење моделот ќе биде сериозен боја или боја. (4) по секоја чистење на печатење на главата, млазницата се бара да се открие.

R

Додатоци на производи