.

.

Жешките метални Челични Jinhao 159 злато И Сребро Трим Медиум Nib Мазна Фонтана Пенкало Шарени Пенкала училиште канцеларија снабдување стационарни W15

Жешките метални Челични Jinhao 159 злато И Сребро Трим Медиум Nib Мазна Фонтана Пенкало Шарени Пенкала училиште

DEN 154.00
DEN 167.52
-8 %
Од стока


Нова Жешка Сребро Трим Медиум Nib Мазна Фонтана Пенкало Делукс Челик Jinhao 159 Портокал/Сино/Red/Златен/Жолт/Бела
Опис : JINHAO Пенкало е инспириран од долгата историја и прекрасен традиционалната култура на Кина, која придонесува за ликовни уметнички елементи и дизајн концепт, и тоа 's обработени и завршен од страна на водечки светски техники. Благодарение на оригиналниот дизајн, врвот материјали, и таписерии изработка, таа се залага за одличен квалитет, трендот во трговијата, вредни за собирање, и сведок на историјата. 100% сосема нов и висок квалитет на Одличен за пишување, украси, подароци, вежбајте calligraphy Игла цилиндар вид вакуум мастило вшмукување уред Моделирање свечена дарежлив, одлични перформанси, квалитет стабилна, пенкало е постабилна, е секогаш приоритетен на бројни студенти и собирачи на Производот материјал и дизајнот се на се насочите на, е редок производ во бутик Најдобриот подарок за вашите пријатели или вашето семејство го Користите истиот бренд на мастило / Рефил направите вашето пишување на повеќе непречено
Спецификација : Применливо : статистика за бизнис потпис Карактеристики : пишувањето е многу стабилна смисла Производ Бренд : JINHAO Тип : Фонтана пенкало Капа : Завртка тип-Пен : Сјајна Црвена барел, сребро клип и трим Nib : М Конвертор : Отстранлив мастило конвертор ( може да се замени со меѓународната стандардна големина мастило кертриџ. Исто така, можете да користите флаширана мастило) Должина : 15 cm/5.91" (прибл.) Дијаметар : 1.7 cm/0.67" (прибл.) Количина : 1pc
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 X Фонтана пенкало (Нема Мастило)
'

Бренд Име:
OOTDTY
Фонтаната Пенкало е Совет Материјал:
Други Метали
Nib Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Nib Тип:
Стандарден Тип
Посебна Апликација:
пишување
Пишување Точка:
0.5 mm
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
W0927
Тип:
фонтаната пен
R

Додатоци на производи