.

.

Тешки Сребро шампањ Боја mulberry свила 6 парчиња постелнина поставите 19 мм 25 mm лесна супер Цар големина 215 x 240 cm

Тешки Сребро шампањ Боја mulberry свила 6 парчиња постелнина поставите 19 мм 25 mm лесна супер Цар големина

DEN 33552.00
Од стока

Второ, биолошки свила е во пораст песни ( копринени) се плаши од силен алкална детергент, па подобро би ги користите бања dew, шампон, крем или бришење свила детергент за ладна вода при миење, исто така не користете додадете детергент вода натопете за долго време, најдобро рака мие инстант со вода.
Свила смалуваат : Тука едноставно да ве запознаам со намалување : едноставен начин ќе може да се стави на платно се поделени во две класи : на тенок и дебел. Овој чекор не е задолжителен. Ако живеам во влажна области, постелнината треба редовно да се сушат. Или употреба на кратко се врти циклус. Користете заштитна торба. Составен е всушност многу едноставна, додека крпа целосно натопени во собна температура, на ладна вода, а потоа директно да се откажам ги на ладно место, не на сила исцедена колку што е можно, затоа што лесно да сплетам свила влакна. Иако свила е вид на одржување проблеми, малку тешко да се служи. Измијте листови одделно од другите алишта да се спречи оштетување. Дебела како свила палачинка де chine, вистински свила палачинка сатен и свила блокбастер, намалување може да биде околу 5%. Кога не свила облека да се доживее животот во исто време, се доживее еден вид на став. Свила одржување : Прво на сите чиста свила ткаенини фабрика основните постои намали обработка , па по купи ткаенина првото нешто што треба да направите е да се намалила. Тоа може да изгледа малку различни во вистински, бидејќи различни компјутер и различни снимање агол ќе изгледа различно, исто така, сакаат ќе можат да го разберат ова, ви благодариме : ) Америка супер Цар големина : Цар големина кревет : прекривки ги покрие : 215 x 240 cm x 1 Рамен лист : 280 x 300 cm x 1 навлаки : 90 x 47 см x 4 19 мм лесна : цената на собата : $674 25 mm лесна : цената на собата : $703 факс Кога ќе ги нарачате ве молиме слободно контактирајте ме, бидете сигурни дека за бојата и големината е на располагање, ви благодариме : ) слонова коска бела боја ( 19 мм + 25 mm) : Беж боја ( 19 mm & 25 mm) : Црна боја (19 mm & 25 mm) : Вино црвено ( само 19 милиметри) : Шампањ ( само 19 милиметри) : Длабоко браун ( само 19 милиметри) : Темно црвена ( само 25 mm) Виолетова ( само 25 mm ) Сребрена ( само 19 милиметри ) Како да се мијат свила Свила е еден вид на лесен и дише материјал кој е, исто така, противалергиски, трајни и совршен за двете летни и зимски месеци. Кога станува збор за грижата за постелнина, многу луѓе може да се најдат себе последователно перење листови, и тие ќе сомнение дека без разлика дали тоа ќе ги уништи нивните вредни листови.
Свилата е познат како "Влакна Кралица", "Здравје влакна", "Здраво влакно". луѓето од сите возрасти со својот уникатен шарм низ вековите. Свила Дебели : Свила дебели употреба momme или mm, 1 mm =4. Свила листови треба да се мијат со рака првите два до три пати, но по тоа што е во РЕД за да ги перат во машина за перење додека со користење на соодветна метода. Не чистење енергично. Свила постелнината треба да се мијат чисти и да се чува на суво место поради сезона промени. Користење на високо квалитетни машина за перење, е исто така добро. Тоа е подобро да се стави свила листови во хемиско чистење. Сува во сенка, Сушење без сонце insolates, Не Присилува или кајгана. Но внимание ве молам! Свилен Ткаенина не треба да се чуваат со mothballs да се избегне yellowing; Само место свила производи во соодветна влажност, добро вентилирани место. Сепак, кога се третира правилно, свила ткаенини може да трае многу години, поради својата природна издржливост. Се обезбеди вода е млака. Висат на свила листови на clothesline и оставете да се исуши во некој област надвор од директна сончева светлина, која предизвикува штета на свила. Сепак, помалку семејство имаат оваа машина. 25 mm бои : бела боја на слонова коска, виолетова, темно црвена, црна. Sericin лабава структура, се чувствуваат груб, па unglued, структурата на свила fibroin блиску, мека сјајна, светла ѓубриво, со бисер-како сјај.

R

Додатоци на производи