.

.

FADUIES 4.5 инчен Мотоцикл Двојна Daymaker LED Светла Со светилки drl За Харли Дејвидсон Масти Боб FXDF Daymaker Проектор Headlamp

FADUIES 4.5 инчен Мотоцикл Двојна Daymaker LED Светла Со светилки drl За Харли Дејвидсон Масти Боб FXDF Daymaker

DEN 4800.00
DEN 9599.52
-50 %
Од стока


FADUIES 4.5 инчен Двојна Daymaker LED Светлата За Харли Дејвидсон Масти Боб FXDF Мотоцикл Daymaker Проектор Led Headlamp Specification
-Напон : 9-30 V
-Моќност : 30 W/еез на ниски зрак; 40 W/еез на високо зрак
-Температура на бојата : 6000 K
-Лумен : 1350 LM/еез на ниски зрак; 1770 LM/еез на високо зрак
-Производот димензија : 4.5"
-Водоотпорен ниво : IP67
-Работна Температура : -40+85°C
-Материјал : Diecast Алуминиум Домување
-Животниот век : 30000 часа
Компатибилност
Се вклопува '08-подоцна FXDF модели. Не се вклопуваат меѓународни модели.
2011-2016 Масти Боб FXDF
2010 Масти Боб FXDF CVO Масти Боб FXDFSE2
2009 година Дуна Масти Боб FXDF CVO Дуна Масти Боб FXDFSE
2008 Масти Боб FXDF
Пакет содржина
2 x 4.5" светлата за Харли Масти Боб FXDF
2 x H13 Адаптер

Wattage:
40W
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Бренд Име:
FADUIES
Тип:
LED Светлата За '08-подоцна Харли Дејвидсон Масти Боб
моќност:
40W/PSC
Напон:
9-32V DC
боја:
Хром / Црна
Температура На Боја:
6000K
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Лумен:
1350LM/еез на ниски зрак; 1770LM/еез на високо зрак
Водоотпорен:
IP67
Животен век:
30000 часа
Големина:
4.5 inch
R

Додатоци на производи