.

.

AutoEC 2x ba20d мотор led светлата 16 led 80w висока моќност предводена headlamp возење светла светилки стил бела DC12v #MTL012

AutoEC 2x ba20d мотор led светлата 16 led 80w висока моќност предводена headlamp возење светла светилки стил

DEN 580.00
DEN 624.00
-7 %
Од стока


BA20 D Мотор E-велосипед Led Место Светло Светла Светла сијалица 9 W 3 led висока моќност 12-80 V
led ba20d headlamp мотоцикл сијалица висока моќност супер светло База Тип : BA20d висока моќност 16 доведе Друг Дел Број : 80w мотор led светло Моќ : 80 W (Целосна) Тековна : 0.3 Боја : Чиста бела Напон : 12 Постојан Струја Употреба : наслов светлина за мотор Тежина : 17g
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед.
Функција : Објектив со функцијата на фокусирање светла Ниска топлина, ниска температура Лесна инсталација, само plug & play Побрзо времето за одговор и вибрации отпорни,
мотоцикл светлата ba20d фара для мотоцикла мото фара phare мото farol led мото farol мото focos став мото farol led мото farol мото focos став мото phare led мото ba20d led мото фара phare led мото лампочка в мотоцикл bombilla мото мото-led-сијалица 오토바이 led
2x BA20d висока моќност led 16
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Pate број светлина, читање светлина и таванот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Тип Socket:
ba20d
Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Функција:
леќа, супер светло
Напон:
DC 12V
Материјал Тип:
Алуминиум
Тип:
BA20D H6M
База Тип:
BA20d висока моќност 16 ba20d предводена од мотоцикл
Led Чип Производител:
висока моќност led
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Фарови
Другиот Дел Број:
80w мотор led светло
боја:
Чиста бела
R

Додатоци на производи