.

.

Худ заклучување со pin Quik Latch Низок Профил Притисни Копчето Палка Худ Иглички кодот

Худ заклучување со pin Quik Latch Низок Профил Притисни Копчето Палка Худ Иглички кодот

DEN 763.20
Од стока


Худ pin колекции се користат на тркачки автомобили, off road автомобили, и улица автомобили, направи за да се обезбеди хауба па тоа не е отворена што резултира во сериозен ризик за возачот и оштетување на автомобилот.
направени од aluminun со елоксирани заврши и низок профил, изгледа одлично на секоја автомобили!
БОЈА : ЦРВЕНА СИНА, ЦРНА, СРЕБРЕНА Брзо-Latch Низок Профил, Хауба Pin поставува дојде опремен со два latch механизми, две задржување на прстените, четири 7/16" ореви, четири 7/16" подлошки, четири 10x32x1" set завртки и две худ иглички Низок Профил, Димензии : 2.50 Инчи Горниот Latch Механизам Дијаметар 2.20 Инчи Заклучување на Прстенот со Дијаметар 1.15 Инчи Latch Механизам Висина 2.88 Инчи Монтажа Студ Должина се Вклопуваат Вклопуваат За најмногу автомобил.
*Без инсталација Алатка и Без настава се Вклучени, Професионална Инсталација се Препорачува*
Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас. Ви благодариме за гледање! Проверете го мојот други предмети! ПРОФИЛ на КОМПАНИЈАТА Утврдени речиси 30 години, СПА Турбо е познат светски за висок квалитет, инженерство, производство и сигурност. Извонредни услуги на клиентите, одлична техничка поддршка и целосна гаранции solidify филозофијата на компанијата, СПА Турбо има секогаш се фокусирани на високи перформанси, со висок квалитет автомобилската компонента сектор. Компанијата има седиште и главни производство објект во São Паоло, Бразил. Во куќата инженеринг, истражување и развој во комбинација со најсовремените, state-of-the-art производна технологија, ние се развие и производство на широк спектар на принудени индукција компоненти. Сечење на работ турбо-полнач технологија објекти, како turbochargers, турбо колекции, доза и издувните водот, ги заобиколат вентили, прачки, пистонс, цилиндар глави, вбризгување на гориво компоненти и сите потребни елементи за компонента инсталација. Компанијата исто така нуди и техничка поддршка и техничка помош и rebuilds и салда turbochargers. Денес, СПА Турбо е брзо проширување на меѓународната компанија со НАС штаб во близина на Лос Анџелес и голем број производствени капацитети. Компанијата извозот во светот. - Иновации - Квалитет - Технологија потрагата за квалитет и иновација се движечка сила на нашите continuos инвестициите во високата технологија. Ние силно инвестира во истражување и развој, со цел континуирано подобрување на ефикасноста и квалитетот на нашите производи. Нашите во куќата сектори вклучуваат : - Проект за Развој - Технолошки Истражувања и Развој - Материјали Истражувачки и Аналитички Лабораторија за Производство Инженеринг - Контрола на Квалитетот Дали сакате висок квалитет, модерната технологија во фер цена? Вие сте на вистинското место!

Име На Модел:
ACTRVC
Материјал Тип:
Алуминиум
Бренд Име:
СПА Turbo
Тип На Објект:
худ pin
R

Додатоци на производи