.

.

Црвена боја 120 Автоматско Гориво Масло Полнење за Вбризгување на Млазницата Пиштол

Црвена боја 120 Автоматско Гориво Масло Полнење за Вбризгување на Млазницата Пиштол

DEN 1238.40
Од стока

Црвена боја 120 Автоматско Гориво Масло Полнење за Вбризгување на Млазницата Пиштол
Опис На Производот
Карактеристики и Придобивки :
Ø Низок профил, алуминиум тело-мала тежина, полесно да се справи со, нуди атрактивна, слика подобрување на изгледот.
Ø Полна рака изолатор-ги штити и млазницата и возила, и insulates корисникот раце.
Ø Задржете-отворен багажник е достапна за целосна услуга апликација-една рака контрола значи лесно поставување на проток за клиент погодност.
Ø Лесно да се замени spout-едноставно се отстрани spout задржување на завртка. Замена обезбедува и сосема нов излез проверете вентил. Колекции се достапни од TDW.
Ø Погоден за дизел, kerosene, бензин и бензин со етанол мешавини.
Ø 100% Фабрика Тестирани.
Материјал
Телото
Алуминиум
Менувачот и рачката на стража
Duratuff
Главното стебло
Екстра тешко нерѓосувачки челик
Печати
Buna-N, Viton
Технички Specifical
Работен Притисок
0.2 Mpa
Авто Shut-off сензибилитет
0.1 секунда
Тема
NPT/BSP
Spout Штекер Дијаметар
19/16"
Влезот Големина BSPT/NP 1'
Проток
0-120 L/МИН

R

Додатоци на производи