.

.

OPHIR 0.3 mm 0.8 mm 2 Airbrush Комплет со 110V,220V клима Резервоарот Компресор Боја за Торта Декорација _AC090+004A+071

OPHIR 0.3 mm 0.8 mm 2 Airbrush Комплет со 110V,220V клима Резервоарот Компресор Боја за Торта Декорација _AC090+004A+071

DEN 5135.52
Од стока


Воздушниот Компресор Опис : компресор е погоден за make up,тен,тетоважа, хоби/модел,нокт слика,пекарница и така натаму. Карактеристики : клима резервоарот,обезбедување на непречено проток на воздух,нула пулсот. Воздушниот притисок колосек,филтер за воздух,притисок прилагодливи. Клипот тип;нафта слободни.Никој воздухот загаден. Тоа може да се започне со воздух,континуирано да работи,моќни. Auto start и auto stop функција. Термички заштитена внатре. Ниско ниво на бучава,47db. Безбедност на заштита на уреди за воздух резервоарот. Спецификација : Напон : 100-120 V 60 HZ/220-240 V 50 HZ Тип на : слободен Цилиндар Клипот Компресор со Воздух Резервоарот за Моќност : 1/6 HP Брзина : 1450/1700r.стр.м Воздух излез по мин./литри : 20-23 L/мин Авто-стоп,со почеток во 3 Bar(43psi),стоп на 4 Bar(57psi) Притисок прилагодување опсег : 0-4 Bar клима Резервоарот : 3.0 L Погодни за airbrush со млазницата : 0.2-1.0 mm Димензија : 310x130x310mm Нето Тежина : 5.2 kg Airbrush Спецификација(AC004 A) : Двојна Акција Airbrush се Хранат Тип : Гравитацијата Млазницата : Кол.0.30 mm Првенство капацитет : 7 CC Работен притисок : 15-50 PSI Спецификација(AC071) : Една Акција Airbrush Спреј шема се прилагодува од 1/4" да 1-1/2" за максимална флексибилност. Вклучува парична казна главата airbrush, 5ft. винил црево, со капак прикачите 3/4 оз. Сад, ги натера регулатор и адаптерот (1/4" воздух црева од компресор за помалите airbrush црево.) Оперативен притисок : 15-50 PSI Млазницата Кол : 0.8 mm Капацитет На Поправи Првенство : 22cc * 2 Хранат Тип : Дното Довод на Воздух Црева Спецификација : Должина : 1.8 м Карактеристики : 1/8" монтирање на едниот крај за поврзување со airbrushes 1/8" монтирање на едниот крај за поврзување со airbrush компресори за Воздух Филтер Опис : Оваа регулаторот дава на корисникот контрола на оперативен притисок, како и помош во опремување со чиста, сува и регулирани воздух. Работа : 1. Мерач се одразува на работен притисок на воздухот алатки. 2. Повлечете го горниот копчето нагоре; претвори стрелките на часовникот за да се зголеми притисокот; претвори контра-стрелките на часовникот за ослободување на притисокот. 3. Притисни на дното игла да се пушти вода. Пакет се Вклучени : 1x Еден Цилиндар Клипот Компресор со клима Резервоарот 2x Airbrush Комплет 1x 1.8 m Воздух Црева 1x Филтер за Воздух 1x Мини Airbrush Носителот 3x Упатство
НАПОМЕНА :
За напон :
Со цел да се спречи моќ изгори надвор, pls изберете напон(110 V НИ Приклучок или 220 V ЕУ Приклучок) се сретнат во вашата земја напон стандард кога ќе ги купите !!!
ако верзија не е погодна земја за напон стандард, кој предизвика моќта толпата надвор, одговорноста што ќе ги сноси .

R

Додатоци на производи