.

.

Висок квалитет На тековната трансформатор 0-10A AC тековната сензор прекуструјна / кратки-коло заштита откривање модул

Висок квалитет На тековната трансформатор 0-10A AC тековната сензор прекуструјна / кратки-коло заштита откривање

DEN 548.00
DEN 730.08
-25 %
Од стока

Опис на производот димензии : должина 48mm X ширина 40mm X висока 22mm главната чип : LM393 оперативни засилувач, трансформатор работен напон : DC5 V карактеристики : 1, со тековната аналоген сигнал на излез, сигнал на излез или реле switch излез; 2, тековната детекција на опсег 0-10 A 3, тековната откривање резолуција може да го промени параметар поставувања; 3, излезниот тек switch сигнал на излез; 4, протокот сигнал поставување критична точка се прилагодува; 5, со дупки за монтажа, лесно да го инсталирате; 6, земање мостри на струја за конверзија на излезниот аналоген сигнал, може да биде поврзана на ADC, TTL ниво излезниот сигнал може да биде поврзан со еден чип IO порта контрола. Примена : интелигентни автомобил, мотор над-струја откривање, блокирање заштита од краток спој заштита, тековната откривање откривање на наставата демонстрација и други прилики, на две развој; Примена : интелигентни автомобил, мотор над-струја откривање, блокирање заштита од краток спој заштита, тековната откривање откривање на наставата демонстрација и други прилики, на две развој. Пакет се Вклучени : 1 buc x AC прекуструјна / кратки-коло заштита откривање модул

Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Број На Модел На:
C211
Бренд Име:
LOGOELE
Компатибилност:
Други
is_customized:
YES
Работен напон:
DC5V
Детекција На Опсег:
10A
Режим На Излез:
аналоген сигнал излез
Димензии:
48mmX ширина 40mmX висока 22mm
Компатибилен:
Конзола За Игри
R

Додатоци на производи