.

.

40A 99% Врв MPPT Ефикасност LCD Соларни Задолжен Контролор 12V 24V 48V соларен Панел батерија полнач регулаторот 40A SAKO

40A 99% Врв MPPT Ефикасност LCD Соларни Задолжен Контролор 12V 24V 48V соларен Панел батерија полнач регулаторот

DEN 9430.00
DEN 10032.00
-6 %
Од стока


is_customized:
Yes
Примена:
Сончевиот Систем Контролер
Максимална Струја:
44на законот за
Број На Модел На:
SK-MPPT40A
Номинална Напон:
12V 24V 48V Авто-признавање
Номинална на Полнење и Празнење Тековната :
40A
Max. PV Отворено Коло Напон:
150VDC
Обратна Поларитетот:
Yes
Краток Спој Заштита:
Yes
Производ големина:
260X223X93.5mm
Нето тежина:
3KG
Екранот:
LED+LCD
Гаранција:
2-Годишно Одржување Слободни
R

Додатоци на производи